Справа № 1-54/2010р .
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2010 року Буринський районний суд Сумської області
в складі: головуючого судді - Стеценко В.С.
при секретарі - Колесник Ю.В.
за участю прокурора - Бокатової С.К.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу по звинуваченню - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця с. Катеринівка Сахновщанського району Харківської області, мешканця АДРЕСА_1 Буринського району Сумської області, з освітою середньою, не працюючого, не одруженого, раніше у відповідності до ст..89 КК України, не судимого -
в скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 16 березня 2010 року близько 21 години перебуваючи у житловому будинку ОСОБА_2, що розташований в АДРЕСА_2 розпивав спиртні напої разом з ОСОБА_2, ОСОБА_3 та іншими особами і завідомо знаючи про те, що у ОСОБА_3 мається значна сума грошових коштів вирішив заволодіти чужим майном, а саме грошима. Коли ОСОБА_3 заснув на дивані у сусідній кімнаті, ОСОБА_1, діючи таємно від оточуючих підійшов до потерпілого, та таємно викрав з його куртки гроші у сумі 11 650 грн., які таємно виніс з даного будинку та сховав у коридорі під дошку в підлозі, а в подашому таємно забрав їх з будинку та частково використав їх за власним розсудом, чим завдав потерпілому ОСОБА_3 збитків на суму 11 650 грн..
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та пояснив, що 16.03.2010 року приблизно о 12 години він прийшов до господарства ОСОБА_2, де разом з потерпілим та іншими особами вживав спиртні напої. В ході розпиття спиртного ОСОБА_3 показав на кишеню своєї куртки та повідомив, що там є гроші, які він отримав за продаж належних йому паїв. Коли вечором ОСОБА_3 пішов відпочивати до сусідньої кімнати, він близько 21 години, непомітно для інших, зайшов до даної кімнати та вважаючи, що ОСОБА_3 спить, таємно викрав гроші з кишені куртки ОСОБА_3, які таємно виніс з будинку та сховав в коридорі під дошкою полу. Потім близько 24 годин, коли всі спали, забрав їх звідти та пішов додому. Йдучи додому по дорозі перерахув гроші та встановив, що викрав близько 11 600 грн., які приніс додому та сховав у диван. Наступного дня він дізнався, що ОСОБА_3 має намір заявити до міліції про крадіжку, перерахував гроші і виявив у себе лише 7300 грн. Де він дів решту не пам’ятає, вважає, що загубив йдучи додому.
Вважаючи, що потерпілий ОСОБА_3 забере заяву з міліції він 19 березня 2010 року, підкинув гроші у сумі 7300 грн. до будинку ОСОБА_2 У скоєному щиро розкаюється та просить не позбавляти його волі.
Потерпілий ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що 16.03.2010 року він отримав гроші за земельну ділянку в сумі 11900 грн., які поклав до внутрішньої лівої кишені своєї куртки. Після обіду він прийшов до господарства ОСОБА_2, де разом з підсудним та іншими особами вживав спиртні напої. В ході розпиття спиртного він повідомив всім, хто сидів за столом про отримані гроші та показав їх. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, вечором, він пішов відпочивати до сусідньої кімнати і ліг на ліжко не знімаючи куртки з грошима. В кімнаті було темно, він задрімав, але згодом почув як хтось витягує гроші з його кишені, а потім побачив, що хтось швидко вийшов з кімнати. В той час він нічого не міг сказати бо був п’яний і сонний. Згодом він встав з ліжка і виявив, що зникли документи і гроші в сумі 11650 грн., про що він повідомив всім хто був у будинку. Потім він з ОСОБА_2 обшукали кишені всіх осіб, що були в будинку, в тому числі і ОСОБА_1, але грошей і документів ні в кого не виявили. Пізніше документи знайшли на підлозі під ліжком де він спав, а гроші він знайшов 19.03.2010 року вранці при виході з будинку ОСОБА_2 в коридорі в поліетиленовому пакеті в сумі 7 300 грн.
Претензій до підсудного не має так як завдану шкоду він йому відшкодував та просить не позбавляти ОСОБА_1 волі.
Таким чином, суд вважає, що винність підсудного ОСОБА_1 повністю доказана і його дії суд кваліфікує за ч.1 ст. 185 КК України, так як він скоїв таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
При призначенні покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання, особу винного.
Підсудний ОСОБА_1 вину свою визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому злочині, має молодий вік, завдану шкоду відшкодував, що пом'якшує його покарання, але скоїв злочин перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, що обтяжує покарання.
Враховуючи вище вказані обставини та думку потерпілого, суд вважає необхідним призначити підсудному міру покарання у вигляді громадських робіт.
Цивільний позов не заявлено, судові витрати відсутні.
Керуючись ст.ст.321- 324 КПК України ,
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України і призначити йому покарання у виді громадських робіт строком 240 годин.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити раніше встановлену – підписка про невиїзд.
Речові докази : грошові кошти у сумі 7 300 грн. 00 коп., що знаходяться на збереженні під розпискою у потерпілого ОСОБА_3 дозволити останньому використати на свій розсуд. .
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий: