Справа № 2-145/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2010 року Буринський районний суд Сумської області
в складі : головуючого судді - Стеценко В.С.
при секретарі - Колеснік Ю.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Хустянської сільської ради про визнання права власності на будинок в порядку спадкування .
В С Т А Н О В И В :
Позивачи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до Хустянської сільської ради про визнання права власності на будинок в порядку спадкування , що залишився після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що будинок не зареєстрований в БТІ за померлим, що перешкоджає оформленню права власності на будинок через нотаріальну контору.
В судовому засіданні позивачи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 позов підтримали і просили задовольнити, оскільки іншим шляхом вони не можуть отримати спадкове майно, через те, що спадкодавець правовстановлюючі документи на будинок за життя не отримував і згідно довідки КП «Буринське БТІ» право власності на зазначене домоволодіння не зареєстровано.
Відповідач в судове засідання не з’явився, але надіслав листа в якому позов повністю визнає і не заперечує, щоб за позивачами було визнано право власності на будинок.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до запису за № 1 в погосподарській книзі виконавчого комітету Хустянської сільської ради Буринського району на праві приватної власності за ОСОБА_2 значиться будинок з належними надвірними будівлями за АДРЕСА_1 Буринського району. Право власності на будинок належним чином не оформлено тобто не зареєстровано в бюро технічної інвентаризації і правовстановлюючий документ відсутній, що підтверджується довідкою комунального підприємства «Буринське бюро технічної інвентаризації » Буринської міської ради.
Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нерухоме майно виникає з часу прийняття його в експлуатацію після завершення будівництва будинку та його державної реєстрації.
Оформити право власності та провести державну реєстрацію будинку неможливо в зв’язку з припиненням ОСОБА_3 цивільної правоздатності оскільки він помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно з Положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції від 7 лютого 2002 року у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлюючий документ відсутній, питання належності майна попередньому власнику та наступному власнику повинно вирішуватися в судовому порядку.
Обставини, що будинок значиться за спадкодавцем ОСОБА_2 підтверджується записом в погосподарській книзі виконкому Хустянської сільської ради Буринського району за № 1, довідкою Хустянської сільської ради за № 86 від 19.03.2010 року та поясненням сторін.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина. До складу спадкового майна входить зазначений будинок з господарськими будівля.
Позивачи є спадкоємцями першої черги спорідненості, спадкодавець їх чоловік та батько, а тому відповідно до ст.ст. 1222 , 1223 , 1261 ЦК України мають право на зазначене майно . Частки позивачив у спадковому будинку рівні ( ст. 1267 ЦК України ).
Позивачи спадщину прийняли у відповідності до ч.3 ст.1268 ЦК України , на час відкриття спадщини проживали постійно із спадкодавцем, але отримати свідоцтво про право на спадщину в нотконторі не мають можливості із-за відсутності правовстановлюючого документу на будинок та державної реєстрації прав власності на нього.
На підставі викладеного та дослідивши пояснення сторін і всі наявні докази по справі в їх сукупності суд вважає, що позов доведений і підлягає повному задоволенню, а тому за позивачами необхідно визнати право власності на будинок в рівних частках.
Керуючись ст. ст. 130,174,209,213-215 ЦПК України, ст.ст. 25, 331, 392, 370, 1222 , 1223 , 1258 , 1261, 1267 , 1268, 1270 ЦК України-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності в рівних долях, на житловий будинок А-1 та господарських будівель : літню кухню-Б , прибудову до літньої кухні-б , сараї-В,Г .погріб – пг , огорожу-н , що розташований по АДРЕСА_1 Буринського району Сумської області по ? частині кожному.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий: