Судове рішення #10005237

                                                                                              Справа № 2-194/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

13 травня 2010 року                                                 Буринський районний суд Сумської області

                  в складі :   головуючого судді      -  Стеценко В.С.

                             при секретарі              -  Колесник Ю.В.

розглянувши у попередньому  судовому засіданні в залі суду м. Буринь  справу за позовом ОСОБА_1 до Хустянської сільської ради про визнання права власності на будинок у порядку спадкування –

В С Т А Н О В И В :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Хустянської сільської ради про визнання права власності на будинок у порядку спадкування, що залишився після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що не може оформити спадщину через відсутність правовстановлюючого документу.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала  і просила задовольнити, мотивуючи тим, що спадковий будинок не зареєстрований за померлою, що унеможливлює оформлення спадщини.

Відповідач позов визнав, але в судове засідання не з’явився і просив справу розглядати в його відсутності.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до запису в по господарській книзі за № 1 виконкому Хустянської  сільської ради Буринського району за спадкодавцем ОСОБА_1  на праві приватної власності значиться будинок з належними надвірними будівлями за АДРЕСА_1 , Буринського району. Право власності на будинок належним чином не оформлено, правовстановлюючий документ відсутній, не проведена державна реєстрація права власності на нерухоме майно, що підтверджується поясненням сторін, довідкою комунального підприємства «Буринське бюро технічної інвентаризації» Буринської міської ради , довідкою сільської ради.

Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нерухоме майно виникає з часу прийняття його в експлуатацію після завершення будівництва будинку та його державної реєстрації.

 Оформити право власності та провести державну реєстрацію будинку неможливо в зв’язку з припиненням ОСОБА_1 цивільної правоздатності оскільки вона померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

  Згідно з положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції від 7 лютого 2002 року у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлюючий документ відсутній, питання належності майна попередньому власнику та наступному власнику повинно вирішуватися в судовому порядку.

Обставини, що будинок належить ОСОБА_1 підтверджується записом в по господарській книзі за № 1 виконавчого комітету Хустянської сільської ради Буринського району, довідкою сільської ради за №89 від 22 березня 2010 року та поясненням сторін.

Після смерті ОСОБА_1 відкрилась спадщина, що складається з зазначеного вище будинку з надвірними будівлями.

13 липня 2000 року ОСОБА_1 посвідчила у виконавчому комітеті Хустянської сільської

ради Буринського району заповіт , яким все своє  майно заповідала позивачці ОСОБА_1, яка спадщину прийняла і на частину майна оформила спадкові права в нотаріальній конторі.  Оформити спадкові права на будинок в нотаріальній конторі позивачка не має можливості через відсутність правовстановлюючого документу на будинок та державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

          Спадкоємців, які б мали право на обов’язкову частку у спадковому майні відповідно до ст..1241 ЦК України - не має.

На підставі викладеного та дослідивши пояснення сторін і всі наявні докази по справі в їх сукупності суд вважає, що позов доведений і підлягає повному задоволенню, оскільки позивачка має право на спадкове майно, а тому за нею необхідно визнати право власності на спадковий будинок.

   

Керуючись ст.ст. 130, 174, 209-213 ЦПК України; ст..25,331,392,1222,1223,1233-1235,1268,1269,1270 ЦК України -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок А – 1 та господарські будівлі до нього  :   сараї – В , Г , Ж , З , Й , навіси – Е , И , І , літню кухню - Д , гараж – Б, веранду – д , убиральню – у , поргіб – Пг , загорожу – Н , що знаходяться по АДРЕСА_1  Буринського району  Сумської області.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через  Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

            Головуючий:

  • Номер:
  • Опис: про скасування державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,46га серії ІФ №45440 виданого Кобаківською сільською радою Кисилиці Олександру Федоровичу
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-194
  • Суд: Косівський районний суд Івано-Франківської області
  • Суддя: Стеценко Валентина Сергіївна
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.01.2011
  • Дата етапу: 09.02.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація