Справа № 2-329/2010 рік .
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2010 року Буринський районний суд Сумської області
в складі : головуючого судді - Стеценко В.С.
при секретарі - Колесник Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу за позовом ОСОБА_1 до Слобідської сільської ради Буринського району Сумської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини –
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся в суд з позовом до Слобідської сільської ради Буринського району Сумської області про визнання додаткового строку для прийняття спадщини, що залишилася після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки він не може оформити спадщину через пропуск строку встановленого для її прийняття.
В судовому засіданні позивач позов підтримав і просив визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини так як встановлений законом строк він пропустив з поважної причини.
Відповідач в судове засідання не з’явився, але надіслав суду листа в якому позов визнав і не заперечує проти визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2 постійне місце проживання якої було с. Слобода Буринського району Сумської області, що вбачається з довідки сільської ради та свідоцтва про смерть НОМЕР_1. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4.1251 га. та іншого майна. Спадкоємцем на це майно за заповітом є позивач ОСОБА_1, що підтверджується поясненням позивача та копією заповіту, але ОСОБА_1 не може оформити свої спадкові права а нотаріальній конторі в зв’язку з пропуском строку встановленого для прийняття спадщини, що підтверджується поясненням позивача. Відповідно до ст.1269 ЦПК України спадкоємець, який на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, мав подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 в нотаріальну контору своєчасно не звернувся через те , що не знав про заповіт і наявність спадкового майна. Пізніше в нотаріальній конторі йому повідомили, що він пропустив строк для прийняття спадщини передбачений ст.ст. 1268, 1269 ЦК України, що підтверджується поясненням сторін.
При таких обставинах суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин і йому необхідно визначити додатковий строк тим самим задовільнивши позов.
Керуючись ст.ст. 209, 213- 215 ЦПК України, ст.ст. 1223, 1233-1235, 1268, 1269,1270 , 1272 ч 3 ЦК України -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилася після матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Слобода Буринського району Сумської області для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори до 01 вересня 2010 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий:
- Номер: 2/720/815/13
- Опис: про стягнення виплати за договором страхування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-329
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Стеценко Валентина Сергіївна
- Результати справи: в позові відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.03.2011
- Дата етапу: 28.03.2011