Судове рішення #10005242

Справа № 2о-21/2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

2  лютого  2010 року                                       Буринський райсуд  Сумської області

в складі:   головуючого судді         -   Стеценко В.С.

                   при секретарі                 -   Мережко Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення  факту родинних відносин.

                                                                  ВСТАНОВИВ:

Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин з двоюрідним дядьком ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки через відсутність первинних та архівних документів, вона не може підтвердити родинні відносини зі спадкодавцем , що в свою чергу перешкоджає оформленню спадкових прав на спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_2.

Заявниця ОСОБА_1 заяву підтримала і пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Калінінграді помер її двоюрідний дядя ОСОБА_2, двоюрідний брат її матері ОСОБА_3, а так як  інших родичів у нього немає то вона його похоронила. Після смерті дяді залишилося спадкове майно, а саме квартира в м. Калінінграді та грошовий вклад. Спадщину вона прийняла так як розпорядилась документами та іншими речами спадкодавця та закрила квартиру на ключ, але оформити спадкові права не може через відсутність документів, які б достовірно підтвердили їх родинні відносини. Просила задовольнити її вимоги.

Заінтересована особа ОСОБА_3 заяву визнала, просили задовільнити та пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Калінінграді помер її двоюрідний брат ОСОБА_2. Так як члени його сім’ї померли раніше нього то спадкоємцем його майна є її дочка ОСОБА_1, яка фактично спадщину прийняла та похоронила дядю, але оформити спадкові права не може через відсутність документів, що підтверджують їх родинні відносини. Вона особисто, як спадкоємець, спадщину не приймала і приймати не бажає та хоче, щоб все спадкове майно, що залишилося після смерті брата перейшло до її дочки. Тому просить суд встановити факт про те, що ОСОБА_2, який помер в м. Калінінграді є дівоюрідним дядьою ОСОБА_1, і цей факт вона з достовірністю підтверджує, посилаючись на те, що мати ОСОБА_2- ОСОБА_4, яка народилася в с.Лухтовка та її мати – ОСОБА_5, яка також народилася в с.Лухтовка, були рідними сестрами, батьком яких був її дідусь – ОСОБА_6, мешканець с. Лухтовка, Краснослобідської сільської ради, Буринського району, Сумської області.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Калінінграді помер ОСОБА_2, постійне місце проживання якого і було м. Калінінград, Росія. Після його смерті відкрилась спадщина. До складу спадкового майна входить : квартира за АДРЕСА_1, Росія та грошовий влад, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом виданим нотаріусом Калінінградського міського нотаріального округу 29.03.1999 року р.№ 817 та свідоцтвом про право власності, ощадною книжкою.

Спадщину заявниця ОСОБА_1 прийняла та похоронила дядю, оскільки його дружина ОСОБА_7, син ОСОБА_8, рідна сестра ОСОБА_9 померли ще за життя спадкодавця, що підтверджується свідоцтвами про смерть відповідно : НОМЕР_1, НОМЕР_2 та НОМЕР_3. Однак оформити спадкові права заявниця не може через відсутність документів які б достовірно підтвердили родинні відносини між нею і ОСОБА_2

 Як свідчать докази, досліджені в ході судового розгляду справи, спадкодавець ОСОБА_2 є двоюрідним братом матері заявниці - ОСОБА_3 та двоюрідним дядьком заявниці ОСОБА_1

Так мати ОСОБА_2 та мати зацікавленої особи ОСОБА_3 були рідними сестрами. Мати спадкодавця – ОСОБА_4 ( після реєстрації шлюбу - ОСОБА_4, яка вийшла заміж в с. Степанівку, Буринського району)  померла ІНФОРМАЦІЯ_2 про що свідчить витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть НОМЕР_4  та актовий запис про смерть від 10.06.1965 р. за № 12. Як вбачається з листа Державного архіву Сумської області свідоцтво про її народження та свідоцтво про реєстрацію шлюбу в архівах РАЦСУ відсутнє.

 Мати зацікавленої особи ОСОБА_3 – ОСОБА_5 ( після реєстрації шлюбу - ОСОБА_5) , також померла ІНФОРМАЦІЯ_3 про що свідчить витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть НОМЕР_5  та актовий запис про смерть від 24.12.1983 р. за № 45. Як вбачається з листа Державного архіву Сумської області свідоцтво про її народження та свідоцтво про реєстрацію шлюбу в архівах РАЦСУ відсутнє.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_10 та ОСОБА_11 достовірно підтвердили, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Калінінграді є двоюрідним дядьком заявниці ОСОБА_1 та двоюрідним братом зацікавленої особи ОСОБА_3 оскільки  мати зацікавленої особи і мати спадкодавця були рідними сестрами, батьком яких був мешканець села Лухтовка, Краснослобідської сільської ради - ОСОБА_6, що повністю співпадає  з даними відносно матері ОСОБА_2 записані ним в своїй автобіографії, де зазначено, що його мати ОСОБА_4 народилася в 1891 році в с. Лухтовка, Буринського району, Сумської област.

Як пояснили свідки, ОСОБА_1 постійно підтримувала  родинні відносини з дядьком, а після смерті його рідних навіть хотіла забрати його до себе, та цьому перешкодила хвороба ОСОБА_2, але зв’язок між ними не переривався, тобто вони листувалися, телефонували один одному, їздили в гості, а коли ОСОБА_2 помер то заявниця його похоронила.

Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року  № 5 „ Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” відповідно до норм цивільно-процесуального кодексу України, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.

Обставини, що ОСОБА_2 є двоюрідним дядьком заявниці ОСОБА_1 підтверджується вище дослідженими доказами, а також свідоцтвом про народження спадкодавця за № НОМЕР_6, свідоцтвом про народження зацікавленої особи НОМЕР_7 та свідоцтвом про реєстрацію шлюбу зацікавленої особи ОСОБА_3 НОМЕР_8, свідоцтвом про народження заявниці  за № НОМЕР_9, автобіографією ОСОБА_2 написаною спадкодавцем власноруч та листівками з конвертом на ім’я ОСОБА_1 де в зворотній адресі зазначене прізвище ОСОБА_2 та адреса спадкодавця : квартира за АДРЕСА_1, Росія.  

Приймаючи до уваги вищевикладене  суд вважає, що заява доведена і повністю підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено факт родинних відносин між заявницею ОСОБА_1 та її двоюрідним дядьком ОСОБА_2

  Керуючись ст.ст.  10, 11, 58, 59, 60, 209, 213- 215, п.1 с. 256 ЦПК України, п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України за №  від 31.03 1995 року „Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” -

В И Р І Ш И В:

Заяву задовольнити.

Встановити   факт  про  те,  що  ОСОБА_2,  який  помер  ІНФОРМАЦІЯ_1    в  м. Калінінград Росія  є двоюрідним дядьком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через  Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України        

Головуючий: підпис

Рішення вступило в законну силу 12 лютого 2010 року.

                    Оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи.

Голова суду                                                                                            В.С. Стеценко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація