Справа № 2о-62/2010 рік.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2010 року Буринський райсуд Сумської області
в складі: головуючого судді - Стеценко В.С.
при секретарі - Бабкіній Г.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин.
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1, звернулася з заявою про встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки різне написання прізвища спадкодавця унеможливлює оформлення пільги по сплаті податку на успадковане майно.
Заявниця заяву повністю підтримала і пояснила, що встановлення даного факту їй потрібно для оформлення пільги по сплаті податку на успадковане майно.
Заінтересована особа заяву визнала і просила задовольнити.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати заявниці ОСОБА_2 Після її смерті відкрилася спадщина. До складу спадкового майна входить земельна ділянка площею 3.927 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва , що розташована на території Слобідської сільської ради Буринського району.
09 грудня 1994 року ОСОБА_2 посвідчила у виконкомі Слобідської сільської ради Буринського району Сумської області заповіт за р. № 424 , яким все своє майно заповідала заявниці.
Спадщину заявниця прийняла за заповітом.
Відповідно до Закону України «Про податок з фізичних осіб» спадкоємці першої черги спорідненості мають пільгу по сплаті податку на успадковане майно.Спадкодавцем заявниці є її матір , а тому незалежно від заповіту вона відповідно до ст.ст.1222,1223,1258,1261 ЦК України має право на спадщину за законом , але в зв’язку з тим , що в написанні призвіща спадкодавця є розбіжності заявниця не може скористатися пільгою по сплаті податку на успадковане майно. Згідно свідоцтва про смерть прізвище спадкодавця «Нянько» , а в свідоцтві про народження заявниці «Нянька». За зазначених обставин заявниця не має можливості достовірно підтвердити документами , що спадкодавець є її матір.
Відповідно до ст.. 256 ЦПК України та п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року № 5 „ Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення відповідно до норм цивільно процесуального кодексу України, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки”.
Обставини, що ОСОБА_2 є матір’ю заявниці підтверджується заповітом , частково документами виданими органом РАЦС , довідкою сільської ради , а також показами свідків та заінтересованої особи.
Приймаючи до уваги вищевикладене суд вважає, що заява доведена і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 59, 60, 209, 213- 215, п.1 с. 256 ЦПК України -
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити.
Встановити факт про те, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Слобода Буринського району Сумської області є матір’ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України
Головуючий: