Справа № 2-493/07p,
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2007року Калуський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
В складі: головуючого-судді Витвицького В.В.
секретаря Петришин С.С.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду м. Калуш справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про продовження строку прийняття спадщини, суд -
ВСТАНОВИВ:
ІНФОРМАЦІЯ_1. померла тітка позивачки ОСОБА_3, після смерті якої залишився житловий будинок з надвірними спорудами, який знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_2, та земельна діялнка, на якій знаходяться дані споруди. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3. склала заповіт, яким все майно заповіла позивачці, тому ОСОБА_1, звернулася в нотаріальну контору для оформлення спадщини, однак в цьому їй було відмовлено через пропуск строку для прийняття спадщини, тому вона звернулася із позовом до суду про визначення їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала і пояснила, що пропустила даний термін з поважних причин, так як ІНФОРМАЦІЯ_4 народила доньку ОСОБА_4 і не мала можливості залишити дитину на тривалий час. Однак, вона вступила в управління та володіння спадковим майном, оскільки проживає в спадковому будинку. Просить визначити їй додатковий строк строк для подачі заяви про прийняття спадщини- три місяці.
Відповідачка у судовому засіданні позов визнала.
Суд, вислухавши доводи сторін, покази свідків та проаналізувавши докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав:
Згідно ст 1272 ч.3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.
Як видно із копії свідоцтва про смерть ОСОБА_3, вона померла ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с. 3), ІНФОРМАЦІЯ_5. вона склала заповіт на користь ОСОБА_1. (а.с.6). Як видно із довідки, виданої виконкомом Боднарівської сільської ради НОМЕР_1 ОСОБА_3. на момент смерті належав житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходяться на
2
неприватизованій земельній ділянці на території Боднарівської сільської ради. (а.с.8).
Копією свідоцтва про народження дитини стверджується, що ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1народила доньку ОСОБА_4(а.с. 4)
Як ствердили, допитані судом свідки ОСОБА_5. та ОСОБА_6, померла ОСОБА_3. була тіткою позивачки, позивачка вступила в управління та володіння спадковим майном, вона проживає у спадковому будинку, в неї дійсно в листопаді 2005р. народилася донька.
Суд вважає, що позивачка пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини, а тому їй слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини - три місяця.
На підставі ч.3 ст 1272 ЦК України та керуючись ст. ст. 208-209, 213-215 ЦПК України, суд,-
РІШИВ:
Позов задоволити. Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її тітки ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. - три місяці, який обчислювати з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано в строк. У разі подачі заяви, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. Заяву про апеляційне оскарження подається до апеляційного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.
Головуючий: