Судове рішення #10007754

Справа № 2-975\10

                                                КОПІЯ    

   Р І Ш Е Н Н Я

                                                    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                             

                       

 

  30 квітня  2010 року                             м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

            в складі: головуючої – судді   Сагайдак І.М.

                   при секретарі Загоруйко О.В.

            з участю: позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1 до Березненської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

                    в с т а н о в и в:

    В березні 2010 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Березненської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті свого батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

    В обґрунтування заявлених позовних вимог посилається на те, що після смерті батька відкрилась спадщина на майно, що знаходиться в с. Бутівці Старокостянтинівського району Хмельницької області. Ще за свого життя на його ім»я батько склав заповіт за яким все своє майно заповів йому – ОСОБА_1 Однак вчасно звернутись у нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини він не зміг через сильні душевні страждання пов»язані зі смертю батька. Крім того, не надавав належного значення необхідності оформлення документів з прийняття спадщини.

    В  судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що є єдиним спадкоємцем після смерті батька і на даний час користується спадковим майном, однак до нотаріальної контори з питань прийняття спадщини не звертався, оскільки думав, що й так батькове майно належить йому.

    Відповідач, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з»явився, до суду надіслав заяву про розгляд справи у відсутності представника, проти позову не заперечує.

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Частиною 1 статті 1222 ЦК України передбачено, що спадкоємцями за заповітом можуть бути, зокрема, фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті (ст.1233 ЦК України).

    Відповідно до ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

    Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини (ст.1272 ЦК України).

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер батько позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2 За життя останній склав заповіт, яким все своє майно заповів своєму синові та позивачу ОСОБА_1 Згідно довідки Березненської сільської ради на день своєї смерті ОСОБА_2 був зареєстрований та проживав в с. Бутівці Старокостянтинівського району один. Згідно повідомлення Старокостянтинівської державної нотаріальної контори спадкова справа на померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 не заводилась.

Зазначені обставини підтверджуються свідоцтвом про смерть ОСОБА_2, свідоцтвом про народження ОСОБА_1 та його паспортними даними, заповітом, складеним 27.02.2002 року та посвідченим секретарем виконкому Березненської сільської ради Старокостянтинівського району, зареєстрованим в реєстрі під №5 (заповіт на день смерті не змінено та не відмінено), довідкою Березненської сільської ради від 05.03.2010 року № 161 про склад сім»ї ОСОБА_2 на день його смерті, повідомленням Старокостянтинівської державної нотаріальної контори.

За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_1 є спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 А тому його доводи про перенесені через смерть батька сильні душевні страждання, необхідність тривалого часу для відновлення свого душевного стану та незнання порядку прийняття спадщини,  заслуговують на увагу і визнаються судом поважними причинами пропуску строку.

З огляду на викладене, суд визначає позивачу   додатковий строк – три місяці з дня набрання рішенням законної сили,  для подання ним до Старокостянтинівської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України; ст.ст.1216-1218, 1222, 1233, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задоволити.

            ОСОБА_1 визначити додатковий строк – три місяці з дня набрання рішенням законної сили, для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Старокостянтинівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

   

                   

Суддя: /підпис/

Копія вірна: суддя                                        І.М. Сагайдак

   

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація