Справа № 2-971\10
КОПІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
27 квітня 2010 року м. Старокостянтинів
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючої – судді Сагайдак І.М.
при секретарі Загоруйко О.В.
з участю: позивачів
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення порядку користування квартирою та усунення перешкод у користуванні нею,
в с т а н о в и в:
В березні 2010 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись в суд з позовом до ОСОБА_3 про встановлення порядку користування квартирою та усунення перешкод у користуванні нею.
В обґрунтування заявлених позовних вимог вказували, що квартира АДРЕСА_3 належить їм та відповідачці на праві спільної часткової власності у рівних частках кожному та складається із двох ізольованих кімнат площею 18,3 кв.м та 12,3 кв.м. Відповідачка, яка є матір»ю ОСОБА_1 та бувшою дружиною ОСОБА_2, з 2003 року створила неможливі умови проживання у даній квартирі, через що вони змушені були проживати у батьків ОСОБА_2 у м. Черкаси. На даний час вони не можуть потрапити у спірну квартиру, оскільки відповідачка змінила замок на вхідних дверях. Крім того, відповідачка, користуючись усією квартирою, заборгувала перед усіма комунальними службами.
Тому, просять встановити порядок користування квартирою АДРЕСА_3, виділивши їм житлову кімнату площею 18,3 кв.м, а підсобні приміщення: кухню, ванну кімнату, туалет, коридор – залишити у спільному користуванні та зобов»язати ОСОБА_3 не чинити їм перешкод у користуванні квартирою.
В судовому засіданні позивачі заявлені позовні вимоги підтримали в повному обсязі, уточнивши свої вимоги. Зокрема, просили виділити у користування ОСОБА_3 кімнату площею 12,3 кв.м, а також усунути перешкоди у користуванні квартирою шляхом зобов»язання відповідачки надати їм ключі від вхідних дверей.
Відповідачка, яка належним чином повідомлена про час і місце судового розгляду справи, в судове засідання не з»явилась, про причини своєї неявки суду не повідомила. За згодою позивачів суд у відповідності до ст.169 ч.4 ЦПК України вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів – в порядку заочного розгляду.
Заслухавши учасників процесу, вивчивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ч.3 ст. 358 ЦК кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є співвласниками квартири АДРЕСА_3 Зазначена квартира є двокімнатною, має житлову площу 30,6 кв.м та складається із кімнат площею 18,3 кв.м та 12,3 кв.м, і яка належить сторонам на праві спільної часткової власності. Тобто сторони мають рівні права щодо користування цією квартирою. На кожного з них припадає по 10,2 кв. м житлової площі (30,6 кв.м :3 = 10,2 кв.м). Між сторонами існують неприязні відносини і спільно користуватись усією квартирою вони не можуть.
Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про право власності на житло від 10.09.1998 року, технічним паспортом на квартиру, довідкою про склад сім»ї від 27.10.2009 року та поясненнями позивачів.
Враховуючи розміри житлових кімнат, їх розташування в квартирі, а також виходячи із заявлених позовних вимог, суд приходить до висновку, що слід встановити такий порядок користування спірною квартирою, згідно якого: позивачі будуть користуватися житловою кімнатою площею 18,3 кв.м. разом з балконом, що примикає до цієї кімнати; відповідачка буде користуватись житловою кімнатою площею 12,3 кв.м.; кухню, до якої примикає балкон, коридор, ванну кімнату та туалет залишити в загальному користуванні.
При такому порядку користування позивачі будуть користуватися на 2,1 кв. м. житлової площі менше, ніж припадає на їх частку ( 10,2 кв.м. х 2 – 18,3 кв.м.), тобто кожен на 1,05 кв.м. менше ніж припадає на його частку (2,1 кв.м. : 2), а відповідачка - на 2,1 кв.м. житлової площі більше, ніж припадає на її частку. Суд вважає, що таке відхилення є несуттєвим і права власності будь-кого не ущемлює, тим більше, що такий варіант встановлення порядку користування спірною квартирою є оптимальним і позивачі, на яких припадає менше житлової площі, ніж їм належить, не заперечують проти встановлення саме такого порядку.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пояснили, що відповідачка створила неможливі умови їх проживання у квартирі АДРЕСА_3 через що вони змушені були проживати у батьків ОСОБА_2 у м. Черкаси. Крім того, ОСОБА_1 вказав, що останній раз, близько місяця назад, коли він мав намір потрапити у спірну квартиру, йому це не вдалось, оскільки його ключ не підходив до замка вхідних дверей квартири.
За таких обставин, суд вважає за необхідне зобов»язати ОСОБА_3 надати позивачам по екземпляру ключів від вхідних дверей квартири АДРЕСА_3, аби вони змогли належним чином користуватись своїм майном.
Судові витрати підлягають розподілу у порядку встановленому ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України; ст. 358, 391 ЦК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задоволити.
Встановити порядок користування квартирою АДРЕСА_3, виділивши ОСОБА_1 та ОСОБА_2 житлову кімнату площею 18,3 кв.м, ОСОБА_3 – житлову кімнату площею 12,3 кв м. Підсобні приміщення: кухню, ванну кімнату, туалет, коридор – залишити у спільному користуванні.
Зобов»язати ОСОБА_3 не чинити перешкод ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у користуванні квартирою АДРЕСА_3, та надати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 по екземпляру ключів від вхідних дверей квартири АДРЕСА_3
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 04 грн. 25 коп. судового збору та 18 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 04 грн. 25 коп. судового збору та 18 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржено позивачами в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Старокостянтинівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя: /підпис/
Копія вірна: суддя І.М. Сагайдак
- Номер: 6/420/9/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-971
- Суд: Новопсковський районний суд Луганської області
- Суддя: Сагайдак Інна Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.01.2018
- Дата етапу: 12.03.2018