Судове рішення #10009348

Справа № 2-1702\10

                                   

                                        КОПІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                (заочне)        

03 червня  2010 року                             м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

            в складі: головуючої – судді   Сагайдак І.М.

                   при секретарі Загоруйко О.В.

            з участю: позивачки ОСОБА_1

                     

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину та дружину,

                        в с т а н о в и в:

    31 березня 2010 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 і просила стягнути з останнього на її користь аліменти на дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 25% зі всіх видів його заробітку до досягнення дитиною повноліття, а також матеріальну допомогу щомісячно на своє утримання до досягнення дочкою трирічного віку.

    В обґрунтування заявлених позовних вимог вказувала, що перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого ІНФОРМАЦІЯ_1 року народилась дочка ОСОБА_4. Близько двох з половиною років відповідач не проживає з сім»єю і будь-якої матеріальної допомоги на утримання ні дитині, а  ні їй не надає. Тому просила в судовому порядку стягнути з нього аліменти.

    В попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 уточнила розмір аліментів, які просить стягувати на її користь до досягнення дитиною трирічного віку - 25% зі всіх видів заробітку відповідача щомісячно.

    В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені нею позовні вимоги у повному обсязі.

    Відповідач ОСОБА_2, який згідно з вимогами ст. 77 ЦПК України вважається належним чином повідомлений про час і місце судового засідання (отримавши особисто позовну заяву та судову повістку у попереднє судове засідання а.с.10, не повідомив в подальшому про зміну місця свого проживання), до суду не з’явився. У відповідності до ст.169 ч.4 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів – в порядку заочного розгляду.

    Заслухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

    Судом встановлено, що сторони з 11 грудня 2004 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого у них ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась дочка ОСОБА_4, батьком якої є відповідач. ОСОБА_2 не надає матеріальної допомоги позивачці на утримання доньки, яка проживає з нею.

    Ці обставини в судовому засіданні підтверджуються: показаннями позивачки ОСОБА_1; свідоцтвами про одруження сторін та народження їхньої доньки; довідкою виконкому Великочернятинської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області щодо проживання дитини з ОСОБА_1

    Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Згідно ст.181 ч.3 цього Кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.      

           З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 не надає належної матеріальної допомоги на утримання дочки, а тому в силу ст.ст.180-183 СК України з нього підлягають стягненню аліменти на користь ОСОБА_1 в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) щомісячно. При визначенні цього розміру суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини і платника аліментів.

    В силу ст.ст.84 ч.ч.2, 4; 80 ч.1 цього Кодексу дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

           З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2 також слід стягнути аліменти на користь ОСОБА_1 в розмірі 1/8 частини із всіх видів його заробітку щомісячно.

Керуючись ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 79, 80, 84, 180-183, 191 СК України,

                        в и р і ш и в:

    Позов ОСОБА_1 задоволити частково.

           Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Одеса, на користь ОСОБА_1  аліменти на дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частини із всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не меншому, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 31 березня  2010 року і до повноліття дитини.

    Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Одеса, на користь ОСОБА_1  аліменти на її утримання в розмірі 1/8 частини із всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 31 березня 2010 року і до досягнення дочкою ОСОБА_4 трирічного віку – 19 жовтня 2010 року.

                Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

    Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Старокостянтинівський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя:   /підпис/

Копія відповідає оригіналу: суддя                                 І.М. Сагайдак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація