Судове рішення #10013299

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

29 червня 2010 р.           Справа № 2-а-1637/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Кузьмишина Віталія Миколайовича,

розглянувши матеріали справи в порядку письмового провадження

за позовом: прокурора Летичівського району в інтересах держави в особі Летичівської міжрайонної державної податкової інспекції   

до:   ОСОБА_1  

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Летичівського району в інтересах держави в особі Летичівської міжрайонної державної податкової інспекції звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість по орендній платі за землю в сумі 5439,38 грн.

Позов мотивовано тим, що між Летичівською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1В укладено договір оренди земельної ділянки від 03.11.2008р., згідно якого останнім (орендарем) прийнято в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 6672 кв.м. Однак орендну плату за землю відповідач не здійснює, в результаті чого станом на 07.04.2010р. за ним рахується заборгованість перед бюджетом в розмірі 5439,38 грн. За таких підстав, позивач просить задоволити позовні вимоги та стягнути з відповідача вказану суму боргу.

Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва  у суді інтересів  держави  -  наявність  порушень  або  загрози  порушень економічних,  політичних  та  інших  державних інтересів внаслідок протиправних  дій  (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються  у  відносинах між ними або з державою.

Відповідно до ч.3 ст. 122 КАС України, особа яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справ, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

На підставі викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що між Летичівською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки від 03.11.2008р. (а.с.5).

Згідно умов даного договору в оренду передається  земельна ділянка загальною площею 6672 кв.м., в тому числі 961 кв.м. - під будівлями і спорудами, 5711 кв.м. га - під площадками і проходами; договір укладено на 10 років і дійсний з моменту його державної реєстрації; орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в розмірі 5,56 відсотків нормативної грошової оцінки землі, що становить 10008 гривень на рік на бюджетний рахунок Летичівської селищної ради щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати не пізніше 10-го числа наступного за звітним місяця.

Відповідно до акту передачі-прийому земельної ділянки, переданої в оренду від 18.12.2008р. (а.с.7), що являється невід'ємною частиною вказаного договору, ОСОБА_1 отримав від орендодавця  земельну ділянку загальною площею 6672 кв.м., в тому числі 961 кв.м. - під будівлями і спорудами, 5711 кв.м. га - під площадками і проходами, яка знаходиться на території Летичівської селищної ради за межами смт. Летичів (поштова адреса: вул. 50-річчя Жовтня).

Використання землі в Україні є платним, а об'єктом плати за землю є земельна ділянка (ст. 206 Земельного кодексу України).

Статтею 15 Закону України "Про плату за землю" (далі Закону) встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

В зв'язку з несплатою відповідачем оренди за землю, станом 07.04.2010р. за ним рахується заборгованість по орендній платі за землю в сумі 5439,38 грн., що підтверджується обліковою карткою платника від 31.12.2009р. (а.с. 26-27) та наданою позивачем довідкою про стан заборгованості з податків та зборів від 07.04.2010р. №91/10/28-0224  (а.с.8).

Частиною 3 ст. 17 Закону визначається, що земельний податок,  а також орендна плата за земельні ділянки державної  і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками  до  15  серпня  і  15  листопада.

Статтею 27 Закону передбачено, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів  поширюється  на всі правовідносини, що виникають  у  державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та  органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи з положень ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах,  в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та з урахуванням того, що на день розгляду справи відповідач заборгованість в сумі 5439,38 грн., яка підтверджується матеріалами справи, не сплатив, суд приходить до висновку, що позов є обгрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідент.код НОМЕР_1, 21000, АДРЕСА_1) на користь держави в особі Летичівської МДПІ заборгованість по орендній платі за землю в сумі 5439,38 грн.( п'ять тисяч чотириста тридцять дев'ять гривень тридцять вісім копійок).

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Копії постанови направити сторонам.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                    Кузьмишин Віталій Миколайович

29.06.2010

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація