Судове рішення #1001355
Справа № 22ц-662/07

Справа 22ц-662/07                                      Головуючий у 1 інстанції Луньова Т.М.

Категорія 32                                                      Доповідач Киця С.І.

УХВАЛА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

9 серпня 2007 року

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого - судді Сівчука Є.І.

суддів Киці С.І., Свистун О.В.

при секретарі Гордійчук І.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом виконавчого комітету Ковельської міської ради до ОСОБА_1 про визнання такими, що втратили право на користування житловим приміщенням за апеляційною скаргою позивача виконавчого комітету Ковельської міської ради на рішення Ковельського міськрайонного суду від 20 червня 2007 року.

Особи, які беруть участь у справі:

позивач - виконавчий комітет Ковельської міської ради,

представник позивача Горблюк Роман Васильович,

відповідач ОСОБА_1,

представник відповідача ОСОБА_2,

представник органу опіки та піклування виконкому Ковельської міської ради Гупік Микола Іванович,

третя особа - ремонтно житлово-комунальне підприємство №2,

представник третьої особи Дзивульська Лідія Вікторівна

Колегія суддів

Встановила:

Позивач виконавчий комітет Ковельської міської ради подав апеляційну скаргу на рішення Ковельського міськрайонного суду від 20 червня 2007 року, просить скасувати його та ухвалити нове рішення, яким позов задоволити повністю.

Зазначеним рішенням в позові до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про визнання такими, що втратили право на користування житловим приміщенням відмовлено.

В апеляційній скарзі апелянт зазначає, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, при ухваленні рішення судом не було взято до уваги покази свідків.

Судом першої інстанції встановлено, що гуртожиток АДРЕСА_1 передано у комунальну власність міста. Відповідач ОСОБА_1разом з дітьми ОСОБА_4 та ОСОБА_3 з січня 2002 року прописана і займає житлову площу в кімнаті НОМЕР_1 зазначеного гуртожитку.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду першої інстанції - без змін з таких підстав.

Згідно ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

 

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1та її неповнолітній син ОСОБА_3 постійно проживають в гуртожитку АДРЕСА_1 Дана обставина підтверджується копією ордера, показами свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, квитанціями про оплату комунальних послуг, поштовою листівкою, надісланою на ім'я відповідачки за адресою гуртожитку.

Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається , як на підставу своїх вимог та заперечень.

Позивач не надав суду доказів, які б беззаперечно підтверджували відсутність відповідачки та її неповнолітнього сина понад шість місяців в спірному приміщенні.

Суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що відповідачі не втратили право користування жилим приміщенням на підставі ст.71 ЖК України.

Згідно ст. 107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім"ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім"я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім"ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Судом не здобуто доказів, що відповідачі вибули на інше постійне місце проживання.

Покликання апелянта на те, що суд першої інстанції не прийняв до уваги покази свідків ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, спростовуються матеріалами справи, оскільки судом оцінені їх покази у сукупності з іншими обставинами та доказами по справі і встановлено, що ці свідки заінтересовані у вирішені даного спору.

Крім того, позивач звернувся з позовом до відповідачів про втрату права на користування жилим приміщенням з двох різних підстав - ст. 71 та ст. 107 ЖК України, які є взаємовиключаючі.

Колегія суддів прийшла до висновку, що судом першої інстанції дана вірна юридична оцінка поданим доказам і оскаржуване рішення судом постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права, а викладені у ньому висновки ґрунтуються на обставинах справи.

Керуючись ст.ст. 308, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Ковельської міської ради відхилити, а рішення Ковельського міськрайонного суду від 20-червня 2007 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація