Судове рішення #10015062

                        Копія

ВИРОК  №9

Іменем                        України

26 березня 2010 року                                                                                            м.  Черкаси

Військовий місцевий суд Черкаського гарнізону у відкритому судовому засіданні,  в розташуванні частини,  в складі: головуючого полковника юстиції ТОРОПЕНКА М. В.,  при секретарі БОБИЛЬОВІЙ Т.С.,  з участю державного обвинувача - військового прокурора Полтавського гарнізону підполковника юстиції ЗАХАРКЕВИЧА І.А. розглянув кримінальну справу про обвинувачення військовослужбовця військової служби за контрактом військової частини А- 0409 солдата


  ОСОБА_4 ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1  у м. Кременчуці, Полтавської області, українця, громадянина України,  з загальною середньою освітою, раніше не судимого, не одруженого, на військовій службі за контрактом з 28 квітня 2009 року, проживаючого за адресою АДРЕСА_1


у вчиненні злочину,  передбаченого ч. 2  ст.  186 КК України.

Судовим слідством, військовий місцевий суд гарнізону,  -

ВСТАНОВИВ:

1 січня 2010 року,  близько 3 години ночі,  в м.  Кременчук,  на площі Незалежності,  ОСОБА_4,  будучи в стані алкогольного сп'яніння,   з корисливою метою,  відкрито напав на громадянина ОСОБА_5,  нанісши останньому удар кулаком в область лівого ока,  спричинивши йому побої, чим вчинив відкрите викрадення мобільного телефону потерпілого, вартістю 500 грн., поєднаного з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_4,  визнав себе винним у вчиненні злочину і показав,  що дійсно 1 січня 2010 року,  в м. Кременчук,  на площі Незалежності,  будучи в стані сп'яніння,  відкрито напав на потерпілого ОСОБА_5,  наніс останньому удар кулаком в область ока,  і забрав його мобільний телефон при вищевказаних обставинах.

Крім особистих показань, вина підсудного ОСОБА_4, у вчиненні відкритого викрадення чужого майна поєднаного з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, підтверджується зібраними по справі іншими доказами стосовно всіх фактичних обставин справи, і ці фактичні обставини справи підсудний та інші учасники процесу не оспорюють і підтримують в повному обсязі.

Враховуючи те, що підсудний та інші учасники процесу не оспорюють всі фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд провів судове слідство у справі із застосуванням правил ч. 3 ст. 299 КПК України.

Дії підсудного ОСОБА_4 суд кваліфікує як - відкрите викрадення чужого майна (грабіж) поєднаний з насильством,  яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, за ч.2 ст.186 КК України.

Підсудний ОСОБА_4 по місцю служби характеризується позитивно.

Обставиною,  що обтяжує покарання підсудному суд визнає таку як вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.

Обставини,  що пом'якшують покарання ОСОБА_4,  суд визнає такі як його щире каяття,  молодий вік,  те що він раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, добровільне відшкодування завданих збитків.

При призначенні виду та міри покарання підсудному,  суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого ним злочину,  конкретні обставини справи,  при яких було вчинено злочин,  відсутність тяжких наслідків від вчиненого злочину та нормальний стан здоров'я потерпілого,   думку потерпілого,  який просить пом'якшити покарання підсудним,  а тому суд вважає за можливе,  з урахуванням особи винного,  обставин,  що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ним злочину,  за можливе перейти до іншого більш м'якого виду основного покарання,  не зазначеного в санкції статті за цей злочин,  тобто застосувати  ст.  69 КК України,  і призначити покарання,   у вигляді арешту,  яке є необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.

На підставі викладеного,  та керуючись  ст.   ст.  323,  324 КПК України,  військовий суд гарнізону,  -


ЗАСУДИВ:

ОСОБА_4 визнати винним  у вчиненні злочину,  передбаченого ч. 2  ст.  186 КК України і,  із застосуванням  ст.  69 КК України призначити покарання – арешт строком на 3 (три) місяці.

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_4 – підписку про невиїзд, при вступі вироку в законну силу, скасувати, помістивши останнього на гауптвахту Центрального управління військової служби правопорядку ЗС України по м. Києву та Київській області.

Початок строку відбуття покарання засудженому обчислювати з дня прибуття його на гауптвахту.

Речові докази по справі, після набрання вироком законної сили:

- мобільний телефон « NOKIA 6233», що знаходиться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів військової прокуратури Полтавського гарнізону, передати за належністю громадянину ОСОБА_6;

- корпус до мобільного телефону «NOKIA 6233», що знаходиться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів військової прокуратури Полтавського гарнізону передати за належністю громадянину ОСОБА_6

- книгу купівлі мобільних телефонів кіоску № 253 передати за належністю громадянину ОСОБА_6

На вирок суду сторонами може бути подана апеляція до військового апеляційного суду Центрального регіону,  через військовий місцевий суд Черкаського гарнізону,  на протязі 15 діб з моменту його проголошення.


Дійсна за належним підписом:

ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ

ПОЛКОВНИК ЮСТИЦІЇ     ТОРОПЕНКО М.В.


                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація