Копія
ВИРОК №14
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2010 року м. Черкаси
Військовий місцевий суд Черкаського гарнізону в складі: головуючого – військового судді полковника юстиції ТОРОПЕНКА М.В., при секретарі ЦІВІНСЬКІЙ А.Ю., за участю державного обвинувача - військового прокурора Черкаського гарнізону підполковника юстиції РАДЬКА Ю.М., захисника-адвоката ОСОБА_3 у відкритому судовому засіданні, в розташуванні військової частини, розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця строкової служби військової частини А 1588
ОСОБА_5 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Шевченко, Красноармійського району, Донецької області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженого, засудженого 23 березня 2010 року за вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України із призначенням покарання у вигляді 6(шість) місяців арешту, призваного на військову строкову службу в травні 2009 року Красноармійськ-Селідовським ОМВК Донецької області
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 406 ч.2 КК України. Судовим слідством військовий місцевий суд гарнізону, -
ВСТАНОВИВ:
27 січня 2010 року, близько 18-ї години, ОСОБА_5 в палаті медичного пункту військової частини А 1588, не перебуваючи у відносинах підлеглості із солдатами ОСОБА_6 та ОСОБА_7, в порушення вимог ст. ст. 11, 49, 128 Статуту внутрішньої служби ЗС України, ст.ст. 3, 4 Дисциплінарного статуту ЗС України, які зобов'язують його постійно бути зразком високої культури, витримки, берегти військову честь, поважати інших людей, товаришів по службі, не допускати негідних вчинків, застосував насильство до останніх, завдавши кожному із них не менше трьох ударів ногою в грудну клітину, а солдата ОСОБА_7 змусив виконати не статутну вправу «сушіння крокодила», що мало характер знущання над військовослужбовцем.
Підсудний визнав себе винним в пред'явленому йому обвинуваченні і показав, що застосував насильство, щодо солдатів ОСОБА_6 та ОСОБА_7 при вище названих обставинах.
Крім визнання своєї вини підсудними, його винність доведена і перевірена у відповідності до ч.3 ст. 299 КПК України.
Дії підсудного суд кваліфікує за ч.2 ст. 406 КК України - як порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що виразилось в завданні побоїв, вчинене щодо кількох осіб, а також у вчиненні іншого насильства, що має характер знущання над військовослужбовцем.
Пр. призначення виду та міри покарання підсудному суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого ним злочину, особу винного, який по місцю служби, проживання та навчання характеризується позитивно.
Обставини, що пом’якшують покарання підсудному суд визнає такі, як його щире каяття, добровільне відшкодування завданого збитку, його молодий вік.
Враховуючи конкретні обставини справи при яких було вчинено злочин, думку потерпілих, які просять пом’якшити покарання підсудному, суд вважає, що з урахуванням особи винного, обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину за можливе призначити покарання у вигляді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, як таке, яке є необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 323, 324, КПК України, військовий суд гарнізону, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 406 КК України, за якою призначити йому покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні строком на 8 (вісім) місяців.
За сукупністю злочинів, у відповідності зі ст. 70 ч.4 КК України остаточне покарання ОСОБА_5 визначити шляхом поглинення менш сурового покарання більш суровим і вважати його засудженим до направлення в дисциплінарний батальйон строком на 8 (вісім) місяців.
У відповідності до ст.. 72 КК України, до покарання остаточно призначеного ОСОБА_5, за сукупністю злочинів, повністю зарахувати відбуту ним частину покарання за попереднім вироком, а саме 1 (один) місяць 9 днів арешту.
Початок строку відбуття покарання засудженому ОСОБА_5, на гауптвахті Центрального управління військової служби правопорядку Збройних Сил України по м. Києву та Київській області, рахувати з 9 квітня 2010 року.
Речові докази по справі, після набрання вироком законної сили, передати за належністю:
- книгу обліку хворих, що перебувають на стаціонарному лікуванні в медичному пункті військової частини А 1588, передати до військової частини А 1588.
На вирок суду сторонами може бути подана апеляція в військовий апеляційний суд Центрального регіону, через військовий місцевий суд Черкаського гарнізону, на протязі 15 діб із моменту його проголошення, а засудженим у той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
Дійсна за належним підписом
ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ : М.В. ТОРОПЕНКО