Копія
ВИРОК №10
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2010 року місто Умань
Військовий місцевий суд Черкаського гарнізону в складі: головуючого полковника юстиції ТОРОПЕНКА М.В., при секретарі БОБИЛЬОВІЙ Т.С., за участю державного обвинувача військового прокурора Черкаського гарнізону підполковника юстиції РАДЬКА Ю.М., захисника-двоката ОСОБА_3, у відкритому судовому засіданні, в розташуванні військової частини, розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця строкової служби військової частини А-1588 старшого солдата
ОСОБА_5 ОСОБА_5, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Іванівка-1, Антрацитівського району, Луганської області, українця, громадянина України, з загальною середньою освітою, не судимого, призваного в травні 2009 року Антрацитівським ОМВК Луганської області,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України.
Судовим слідством військовий місцевий суд гарнізону, -
ВСТАНОВИВ:
24 грудня 2009 року близько 08 години 00 хвилин, ОСОБА_5 в спальному приміщенні № 2 пожежної роти військової частини А-1588, бажаючи продемонструвати свою удавану перевагу над військовослужбовцями більш пізнього, ніж він, періоду призову на строкову військову службу, умисно спричиняючи біль, застосував насильство до них, а саме: солдату ОСОБА_6 наніс декілька ударів в ділянку коліна правої ноги та в грудну клітину, солдату ОСОБА_7 наніс декілька ударів в стегно лівої ноги та в грудну клітину, солдату ОСОБА_8 наніс декілька ударів в ділянку коліна правої ноги, солдату ОСОБА_9 наніс декілька ударів в ділянку коліна правої ноги, солдату ОСОБА_10 наніс декілька ударів в литковий м’яз правої ноги та солдату ОСОБА_11 наніс декілька ударів в литковий м’яз правої ноги і грудну клітину.
Вказаними діями ОСОБА_5 порушив вимоги ст. ст. 11, 49, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст.ст. 3, 4 Дисциплінарного статут Збройних Сил України, які зобов'язують військовослужбовців у відносинах між собою додержуватися правил військової ввічливості, проявляти взаємну повагу та не допускати негідних вчинків.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_5 свою вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і пояснив, що, дійсно за вказаних вище обставин застосовував насильство до вказаних військовослужбовців, з якими у відносинах підлеглості не перебував. Як уточнив підсудний, застосовуючи насильство до потерпілих, він намагався продемонструвати свою удавану перевагу як військовослужбовець більш старшого періоду служби, особистих рахунків він із потерпілими не мав, стосунки з ними підтримував службові.
Крім особистих показань вина підсудного ОСОБА_5 у порушенні статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості щодо кількох потерпілих, підтверджується зібраними по справі іншими доказами стосовно всіх фактичних обставин справи, і ці фактичні обставини справи підсудний та інші учасники процесу не оспорюють і підтримують в повному обсязі.
Враховуючи те, що підсудний та інші учасники процесу не оспорюють всі фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд провів судове слідство у справі із застосуванням правил ч. 3 ст. 299 КПК України.
Таким чином, дії ОСОБА_5, який, будучи військовослужбовцем строкової служби, порушив щодо кількох осіб статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості, заподіявши потерпілим, кожному, побої та фізичний біль, суд кваліфікує за ч. 2 ст. 406 КК України.
Згідно з медичними документами ОСОБА_5 придатний за станом здоров'я до військової служби.
Призначаючи підсудному покарання, суд бере до уваги і визнає обставинами, які пом'якшують покарання та в сукупності істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, щире каяття, добровільне відшкодування завданих збитків, його молодий вік, а також те, що підсудний публічно осудив свою протиправну поведінку, примирився з потерпілими, і останні просили пом’якшити йому покарання.
Беручи до уваги вказані обставини, а також враховуючи дані про особу підсудного, який раніше ні в чому протизаконному замічений не був, під час проходження служби, і до неї, характеризується виключно позитивно, до кримінальної відповідальності притягається вперше, суд знаходить можливим застосувати до підсудного ст. 69 КК України і призначаючи покарання, перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч. 2 ст. 406 КК України, тобто до арешту, оскільки саме даний вид покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення і попередження нових злочинів.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 323 – 324 КПК України, військовий місцевий суд гарнізону, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України, за якою, із застосуванням ст. 69 КК України, призначити йому покарання - арешт строком на 3 (три) місяці.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_5 - нагляд командування військової частини А-1588 відмінити, помістивши останнього на гауптвахту Центрального управління військової служби правопорядку Збройних Сил України по Києву та Київській області.
Виконання вироку в частині етапування засудженого на гауптвахту покласти на Черкаське зональне відділення військової служби правопорядку, і до набрання вироком законної сили утримувати ОСОБА_5 в кімнаті тимчасового утримання Черкаського зонального відділення військової служби правопорядку.
Початок строку відбування покарання засудженому обчислювати з 25 березня 2010 року.
На вирок суду сторонами може бути подана апеляція до військового апеляційного суду Центрального регіону, через військовий місцевий суд Черкаського гарнізону, на протязі п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженим в той же строк із дня отримання копії вироку.
Дійсна за належним підписом.
ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ
ПОЛКОВНИК ЮСТИЦІЇ ТОРОПЕНКО М.В.