АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 червня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого : Колоса С.С.
Суддів : Іващука В. А., Вавшка В. С.
При секретарі : Липач Ю. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю " ЛіЯр " про визнання недійсним рішення загальних зборів, визнання права власності на майно, стягнення коштів за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх дітей на рішення Ленінського районного суду м. Вінниця від 23 березня 2010 року, -
у с т а н о в и л а :
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниця від 23 березня 2010 року в зазначеному позові відмовлено .
Вирішено питання про відшкодування та розподілення судових витрат .
Своє рішення суд мотивував тим, що позивачкою не доведено в судовому засіданні своїх вимог та не надано доказів .
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду першої інстанції, ухвалити нове, яким її вимоги задовольнити, посилаючись невідповідність висновків суду обставинам справи, на недотримання норм матеріального та порушення норм процесуального права .
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення у межах доводів апеляційної скарги, заслухавши ОСОБА_1 та її представників, які просять рішення скасувати з підстав викладених у скарзі, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково з наступних підстав .
Відповідно до ст. 55 ЗУ " Про господарські товариства " від 19 вересня 1991 року № 1576 – ХІІ ( в ред. від 27. 04. 2010 року ) при реорганізації юридичної особи _ учасника товариства або у зв"язку зі смертю громадянина – учасника товариства правонаступники ( спадкоємці ) мають переважне право вступу до цього товариства. При відмові правонаступника ( спадкоємця ) від вступу до ТОВ або відмові товариства у прийнятті до нього правонаступника ( спадкоємця ) останньому видається у грошовій формі частка у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі ( спадкоємцю ), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації ( смерті ) учасника .
Пунктом 11. 4 Статуту ТОВ " ЛіЯр " закріплено, що у випадку смерті одного з учасників товариства всі його права та обов"язки переходять до спадкоємця . Пунктом 5. 7 цього ж Статуту визначено, що в разі виходу учасника зі складу товариства йому сплачується внесений частковий внесок і отримана на частковий внесок частка прибутку товариства на протязі одного року .
З зазначеного вбачається, що для отримання спадкоємцями спадкового майна у частці майна ТОВ встановлено особливий порядок, а саме звернення до нотаріуса з письмовою заявою про вступ ( відмова від вступу ) до ТОВ .
З справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_4 ( а. с. 7 т. 1 ), який був одним з трьох засновників ТОВ " ЛіЯр " з часткою у статутному фонді 24, 5 %. Спадкоємцями після смерті ОСОБА_4 є позивачка, неповнолітні діти ОСОБА_2, ОСОБА_2, батько ОСОБА_5 та мати ОСОБА_6 ( а. с. 4 – 6, 9 т. 1 ) .
З матеріалів вбачається, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 заяв про вступ ( відмова від вступу ) до ТОВ не подавали, не подавали і заяв про відмову від спадкового майна, що є часткою у майні товариства, однак до участі у справі, як сторони ( третя особа ) не залучались, чим порушено їх права .
Враховуючи вище зазначене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково, рішення скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до того ж суду в іншому складі суддів .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 307, 311 п. п. 4 ч. 1, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх ОСОБА_3, ОСОБА_2 - задовольнити частково .
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниця від 23 березня 2010 року - скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд в той же суд в іншому складі суддів .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення .
Протягом двох місяців з дня набрання законної сили на ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України .
Судді :
З оригіналом згідно :