АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 червня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого : Колоса С. С.
Суддів : Вавшка В. С., Якименко М. М.
При секретарі с / з : Топольській В. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до в / ч 3769 про стягнення невиплаченої грошової компенсації за продовольче забезпечення за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2009 року, -
В с т а н о в и л а :
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2006 року в зазначеному позові відмовлено .
Своє рішення суд мотивував тим, що діючим законодавством не передбачено грошова компенсація за продовольче забезпечення .
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотриманням норм матеріального та порушенням норм процесуального права .
Перевіривши законність та обгрунтованість рішення у межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав .
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення повинно бути законним та обгрунтованим .
Згідно ст. 309 ч. 1 ЦПК України суд апеляційної інстанції, скасовує рішення та ухвалює нове, коли має місце неповне з"ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність таких обставин, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи .
Як встановлено судом, позивач проходив військову службу та знаходився на продовольчому забезпеченні у в / ч 3769 .
Відповідно до вимог ст. 16 ЗУ " Про Збройні Сили України " – держава забезпечує соціальний та правовий захист військовослужбовців та осіб, звільнених в запас, а також гарантує отримання за рахунок держави фінансового, речового, продовольчого та інших видів забезпечення .
Статтею 9 ЗУ " Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей " військовослужбовці отримують за рахунок держави грошове забезбечення, речове майно чи продовольчі пайки, чи за їх беженням, грошову компенсацію замість них. Згідно ч. 4 цієї ж статті порядок та розміри грошового і матеріального забезпечення військовослужбовців і компенсації замість продовольчих пайків встановлюються Кабінетом Міністрів України з урахуванням коефіцієнту грошових доходів .
З зазначеного вбачається, що ОСОБА_2 мав право на компенсацію .
Однак ст. 2 ЗУ " Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів " від 17 лютого 2000 року дія ст. 9 ЗУ " Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей " була призупинена. Зазначена норма закону є чинною та не була предметом розгляду Конституційного Суду України .
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року № 426 " Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань " норми про грошову компенсацію за продовольчі пайки були вилучені, а постанова КМ України від 12 березня 1996 року № 316 втратила чинність .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що судом дотримано норми діючого законодавства, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, постанову суду першої інстанції залишити без змін .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - відхилити .
Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2009 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення .
Протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України .
Судді :
З оригіналом згідно :