УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 червня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого Колоса С. С.
Суддів: Вавшка В. С., Якименко М. М.
при секретарі: Топольській В. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії і відшкодування моральної шкоди за апеляційною скаргою представника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниця від 8 жовтня 2009 року, -
В с т а н о в и л а :
Ухвалою Замостянського районного суду м. Вінниця від 8 жовтня 2009 року замінено сторону у виконавчому провадженні у зазначеній цивільній справі з Вінницького ОВК на головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області .
У апеляційній скарзі представник пенсійного фонду просить скасувати ухвалу, як незаконну, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотримання норм матеріального права та на порушення норм процесуального права .
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши учасників, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав .
Задовольняючи заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні, суд першої інстанції обгрунтовано виходив з положень постанови Кабінету Міністрів України № 1522 " Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення та виплати пенсій деяким категоріям громадян відповідно до яких, починаючи з 2007 року призначенням ( перерахунком ) пенсій особам звільненим з військової служби займається пенсійний фонд України .
З матеріалів вбачається, що ОСОБА_5, будучи військовослужбовцем, наказом № 0141 від 10 лютого 1990 року звільнений у запас з лав Збройних Сил України та є пенсіонером ( а. с. 7 - 8 ) .
Постановою Замостянського районного суду м. Вінниця від 5 жовтня 2006 року його позов до Вінницького ОВК про перерахунок пенсії і відшкодування моральної шкоди задоволено частково задоволено частково ( а. с. 15 ). Рішення суду набрало законної сили .
Відповідно до ст. 3 ЗУ " Про виконавче провадження " відлягають до виконання Державною виконавчою службою рішення, ухвали і постанови судів у цивільних та адміністративних справах .
Згідно ст. 18 цього ж Закону державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа .
З справи вбачається, що постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Вінницької області від 4 вересня 2009 року відкрито провадження по даній справі де боржником зазначено Вінницький ОВК ( а. с. 76 ) .
Зазначеною вище постановою КМ України права та обов"язки по призначенню ( перерахунку ) пенсії військовослужбовцям покладено на Пенсійний фонд України .
Відповідно до ст. 11 ЗУ " Про виконавче провадження " № 606 – XIV від 21 квітня 1999 року у разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована особа мають право звернутись до суду з заявою про зміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов"язкові тією мірою, в якій вони були б обов"язковими для сторони, яку правонаступник змінив .
В зв"язку з прийняттям зазначеної вище постанови Кабінету Міністрів України державний виконавець звернувся з заявою про зміну сторони виконавчого провадження, а суд першої інстанції вірно задовольнив зазначені вимоги .
Твердження викладені у скарзі, що фонд не є правонаступником, а тому не може бути боржником є безпідставними та спростовується вище зазначеними обставинами, а саме, що постановою КМ України – Пенсійний фонд України визнано органом на який покладається обов"язок по перерахунку та призначенню пенсії військовослужбовцям .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, а ухвалу суду першої інстанції залишити без змін .
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 307, 312, 314, 315 ЦПК України, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу представника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області - відхилити .
Ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниця від 8 жовтня 2009 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення .
Протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України .
Судді:
З оригіналом згідно :