Судове рішення #10022723

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

29 червня 2010 року                                                            м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі :

Головуючого : Колоса С. С.

Суддів : Вавшка В. С., Якименко М. М.

при секретарі : Топольській В. О.

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 9  грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Вінницького обласного комісаріату про перерахунок пенсії,

В с т а н о в и л а :

    Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від  9  грудня 2009 року у задоволенні позову відмовлено .

         Своє рішення суд мотивував тим, що відмовляючи в перерахунку пенсії позивачу, управлінням пенсійного фонду норм діючого законодавства не порушено  .

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду першої інстанції, ухвалити нове рішення, яким його вимоги задовольнити, мотивуючи невідповідністю висновків суду обставинам справи, недотриманням норм матеріального та порушенням норм процесуального права .

Дослідивши матеріали в межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши учасників, колегія суддів вважає, що скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав .

    Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд виходив з того, що відповідач діяв правомірно, об'єктивно та обґрунтовано, виходячи з чинних на момент перерахунку пенсії нормативно-правових актів.

    Відповідно до  ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою військовим (спеціальним званням), процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону, здійснюється відповідно до порядку проведення перерахунку пенсії, затвердженого постановою кабінету Міністрів України до 13 лютого 2008 року № 45. Для перерахунку пенсії враховуються щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (Категоріями) встановлені КМУ  у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок. Додаткові види грошового забезпечення ( надбавки, доплати, підвищення) та премії скасовані, чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідно посадою, для  перерахунку пенсії  не враховуються.

    П.7 Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок обчислення вислуги років, призначення та виплату пенсії і грошового забезпечення військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу ОВС та членам їх сімей», яка була прийнята саме для визначення механізму реалізації вищевказаного положення, також встановлюється з яких саме видів грошового забезпечення має вираховуватись розмір пенсії.

    З вказаної постанови вбачається, що при призначенні пенсії до уваги береться оклад за військове, або спеціальне звання, оклад  за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням., процентна надбавка за вислугу років, додаткові види грошового забезпечення, що надаються щомісячно. Тобто, усі винагороди, доплати, премії та надбавки, які враховуються при визначенні розміру пенсії, повинні носити постійний характер та виплачуватись військовослужбовцям щомісячно.

    Оскільки 1/12 грошової допомоги на оздоровлення, 1/60 одноразової винагороди за тривалість безперервної служби на включення яких до грошового забезпечення для нарахування пенсії наполягає позивач, згідно постанови № 1294 від 7 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» не являються щомісячними додатковими видами грошового забезпечення або іншими складовими грошового забезпечення, які відповідно до Закону включаються в грошове забезпечення при нарахуванні пенсії.

    Тобто, правові підстави для задоволення позовних вимог щодо перерахунку грошового забезпечення ОСОБА_1 з врахуванням 1/12 грошової допомоги на оздоровлення та одноразова винагорода за тривалість безперервної служби відсутні, оскільки, даний вид грошового забезпечення не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, які враховуються при  обчисленні пенсії.

    Крім цього, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині перерахунку пенсії ОСОБА_1 із врахуванням 33,3 % премії від  посадового окладу , з огляду на наступне.

    Вищевказаний вид премії було встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2000 року № 829 «Про грошове забезпечення військовослужбовців», дана премія виплачувалась пенсіонерам до грудня 2007 року включно, та втрачає чинність, а відтак була скасована і премія у розмірі 33,3%.

    Проте, 7 листопада 2007 року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 1294 « Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою було введено новий розмір премії для військовослужбовців. Зокрема пунктом 5 вказаної Постанови визначено надання права керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців, особам рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу  в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менше, як 10% посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

    Перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону, здійснюється відповідно до порядку перерахунку пенсій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

    Виходячи з системного аналізу положень вищезазначених нормативно-правових актів колегія суддів приходить до висновку, що 33,3 % премія для військовослужбовців була фактично замінена на  премію не менше як 10% посадового окладу, а керівникам державних органів було надано право на преміювання військовослужбовців в розмірі не менше як 10 % посадового окладу, що і було зроблено керівництвом Головного Управління  Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

     Таким чином, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про те, що на виконання прийнятих нормативно-правових актів, премія в розмірі 33,3% від посадового окладу ОСОБА_1 була правомірно замінена на премію 10% при перерахунку пенсії 1 січня 2008 року, відповідно до вимог чинного законодавства. тобто, жодних неправомірних дій або бездіяльності  відповідача не вбачається, а отже, управління діяло на виконання норм діючого законодавства, зокрема. відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, згідно якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Окрім цього, колегія суддів вважає правильним висновок суду  першої інстанції про те, що при встановленні розміру премії відповідачем не було порушено ст.22 Конституції України, згідно з якою при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, оскільки розмір пенсії позивача, як вбачається з матеріалів справи, суттєво зріс.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, оскільки доказів, які спростовували б встановленні судом обставини, не надано.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-

У х в а л и л а  :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1  -  відхилити.

Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 9  грудня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України.

Судді :

     З оригіналом згідно  :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація