УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого Колоса С. С.
Суддів: Вавшка В. С., Іващука В. А.
При секретарі: Топольській В. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6, ОСОБА_7, третя особа, що заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору ОСОБА_8 про зміну черговості одержання права на спадкування, за позовом ОСОБА_8 до ОСОБА_5, ОСОБА_7 про визнання права власності на 5 / 6 часток квартири по заповіту за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниця від 23 квітня 2010 року, -
В с т а н о в и л а :
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниця від 23 квітня 2010 року в позовних вимогах ОСОБА_5 про зміну черговості одержання права на спадкування відмовлено, а зустрічний позов ОСОБА_8 задоволено .
У апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині відмови в його позовних вимогах та ухвалити нове, яким її вимоги задовольнити, а у вимогах ОСОБА_8 відмовити, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотримання норм матеріального права та на порушення норм процесуального права .
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши учасників, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав .
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно закону. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з"ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні .
Згідно ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті .
Відповідно ст. 1235 ч. 1 ЦК України заповідач може призначити своїми мпадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин .
Згідно ст. 1236 ЦК України заповідач має право охопити заповітом права та обов"язки, які йому належать на момент складання заповіту, а також ті права та обов"язки, які можуть йому належати у майбутньому .
З матеріалів вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_9 ( а. с. 5 ). 15 травня 2003 року ним складено заповіт у формі визначеній ст. 1247 ЦК України та посвідчено нотаріусом ( а. с. 45 ). Даний заповіт є дійсним та не скасовано .
Зі змісту зазначеного заповіту ОСОБА_9 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, і взагалі, все те, що на день смерті буде йому належати, та на що матиме право заповів ОСОБА_8 ( а. с. 45 ). З свідоцтва про право власності вбачається, що ОСОБА_9 на праві власності на момент складання заповіту належала квартира АДРЕСА_1 ( а. с. 47 ) .
Відповідно до ст. 1241 ч. 1 України повнолітні непрацездатні діти спадкодавця спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом ( обов"язкова частка ) .
З справи вбачається, що ОСОБА_7, син спадкодавця, є інвалідом 2 групи та непрацездатною особою ( а. с. 78 ). Спадкоємцями першої черги по закону виступають ОСОБА_7, ОСОБА_6 та ОСОБА_5. Обов"язкова частка у спадковому майні непрацездатної особи становить 1 / 6 .
Враховуючи зазначені обставини, суд прийшов до вірно висновку, визнавши за ОСОБА_8 право власності на 5 / 6 частки спадкового майна та за ОСОБА_7 на 1 / 6 частки .
Твердження викладені в апеляційній сказі висновку суду першої інстанції не спростовують .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, рішення суду першої інстанції залишити без змін.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 - відхилити .
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниця від 23 квітня 2010 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення .
Протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України .
Судді :
З оригіналом згідно :