Судове рішення #1002895
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа №22ц -1646 /2007р.                                           Головуючий по 1-й інстанції:

Альошина О.М.  Суддя-доповідач: Тимчук Л.А.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

3 липня 2007 року                                                                                                м.  Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого судді: Тимчук Л.А. Суддів : Петренка В.М. ,  Шабовської В.А.

При секретарі: Колодюк О.П.

Розглянула у відкритому судовому засіданні в м.  Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 30 березня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на дитину яка продовжує навчання,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

В травні 2006 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на дитину яка продовжує навчання. В заяві зазначала,  що з 1982 по 1994 рік перебувала у шлюбі з відповідачем.  Від цього шлюбу має доньку ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Згідно рішення суду,  відповідач сплачував аліменти на утримання доньки до її повноліття,  до травня 2006 року. В даний час ОСОБА_3 є студенткою 1 курсу очної форми навчання Полтавської державної аграрної академії,  знаходиться на утриманні матері і тому потребує матеріальної допомоги.

Просила стягнути аліменти на час навчання дочки до червня 2009 року,  в розмірі 1А з усіх видів доходів.

Рішенням Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 30 березня 2007 року стягнуто з ОСОБА_1 02.05.1954 року народження,  уродженця смт.  Калинівка Вінницької області,  Україна,  проживаючого: АДРЕСА_1 (без реєстрації),  місто реєстрації АДРЕСА_2,  пенсіонер Міністерства оборони РФ,  на користь ОСОБА_2 проживаючій в АДРЕСА_3,  Україна,  аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів),  щомісячно,  починаючи з 23 травня 2006 року і до закінчення навчання - 30 червня 2009 року.

Стягнуто з ОСОБА_1 держмито в розмірі 51 грн. та інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1звернувся з апеляційною скаргою в якій   просить скасувати рішення Миргородського міськрайонного

 

суду Полтавської області від 30 березня 2007 року,  посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів,  перевіривши матеріали справи,  доводи апеляційної скарги,  заслухавши апелянта,  вважає за необхідне задовольнити скаргу з наступних підстав.

Відповідно п.5 ч.1  ст. 307 ЦПК України,  за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про повне або часткове скасування рішення суду першої інстанції і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Згідно п.3 ч.1  ст.  311 ЦПК України,  рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд,  якщо справу розглянуто за відсутності будь-кого з осіб,  які беруть участь у справі,  належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.

За змістом  ст. 213 ЦПК України,  рішення суду повинно бути законним та обґрунтованим.

Із матеріалів справи вбачається,  що ОСОБА_1- відповідач у справі,  не повідомлений про розгляд справи,  не вручена копія позовної заяви,  відсутні зворотні розписки про одержання судових повісток. Таким чином,  місцевим судом порушено вимоги  ст.  ст.  74,  76,  169 ЦПК України.

За таких обставин рішення суду першої інстанції не можна визнати законним та обґрунтованим.

Керуючись  ст.  ст.  303,  304,  307 ч.1 п.5,  311 ч.1 п.3,  317,  319 ЦПК України,  колегія судців,  -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Рішення Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 30 березня 2007 року скасувати. Справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі судців.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація