Судове рішення #1002935
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа №22ц - 1683 /2007р.                                          Головуючий по 1-й інстанції:

Шелудяков Л.В. Суддя-доповідач: Тимчук Л.А.

 

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

10 липня 2007 року                                                                                           м.  Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого судді: Тимчук Л.А

Суддів : Петренка В.М. ,  Шабовської В.А.

При секретарі: Колодюк О.П.

Розглянула у відкритому судовому засіданні в м.  Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Полтавського районного суду Полтавської області від 29 травня 2007 року по справі за позовом представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про захист честі і гідності,  спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

В вересні 2006 року представник ОСОБА_2 - ОСОБА_3 звернувся з позовом до ОСОБА_1 про захист честі і гідності,  спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди,  посилаючись на те,  що в серпні 2005 року на ім'я голови представництва Єврокомісії в Україні надійшов лист ОСОБА_1 ,  в якому містилася недостовірна інформація стосовно ОСОБА_2  В зв'язку з поширенням негативної інформації за місцем роботи,  працівники представництва обговорювали поведінку,  поширювалися чутки,  чим було завдано моральної шкоди та принизило честь і гідність,  ділову репутацію ОСОБА_2

Просив визнати,  що лист відповідача містить недостовірну інформацію,  стягнути у відшкодування моральної шкоди 10.000 грн. Зобов'язати відповідача спростувати недостовірну інформацію.

Ухвалою судді Полтавського районного суду Полтавської області від 29 травня 2007 року призначено по справі судово-психологічну експертизу на предмет встановлення заподіяння моральної шкоди.

Проведення експертизи доручено експерту Полтавського відділення Харківського наукового-дослідного інституту судових експертиз ім.  М. С.  Бокаріуса.

Провадження у справі зупинено на час проведення експертизи.

З ухвалою не погодився ОСОБА_1  і в апеляційній скарзі просить скасувати ухвалу суду першої інстанції у зв'язку з порушенням норм процесуального права.

 

Колегія суддів,  заслухавши доповідь судді-доповідача,  пояснення учасників процесу,  перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги,  приходить до висновку,  що ухвала суду є законною та обґрунтованою.

Відповідно п.1 ч.2  ст.  307 ЦПК України,  за наслідками розгляду скарги на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін.

Згідно п.1 ч.1  ст.  312 ЦПК України,  розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції,  апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін,  якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

За змістом  ст.  143 ЦПК України,  для з'ясування обставин,  що мають значення для справи і потребують спеціальних знань,  суд призначає експертизу за заявою осіб,  які беруть участь у справі. Особи,  які беруть участь у справі,  мають право подати суду питання,  на які потрібна відповідь експерта та мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі.

Відповідно п.5 ч. 1  ст. 202 ЦПК України,  суд може за заявою особи,  яка бере участь у справі,  а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Колегія суддів приходить до висновку,  що суд першої інстанції вірно зупинив провадження у справі на час проведення експертизи,  а доводи апеляційної скарги не мають підстав для задоволення..

Керуючись  ст.  ст.  303,  304,  п.1ч.2  ст. 307,  п.іч.1   ст. 312,  315,  317,  319 ЦПК України,  колегія суддів,  -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Ухвалу судді Полтавського районного суду Полтавської області від 29 травня 2007 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація