Справа № 22ц-1259/2007 Головуючий у першій інстанції
Головченко М.М.
Категорія - цивільна Доповідач - Миронцов В.М.
УХВАЛА
Іменем України
22 серпня 2007 року м. Чернігів
Апеляційний суд Чернігівської області у складі:
Головуючого: Заболотного В.М.
Суддів: Миронцова М.В., Квача М. О.
при секретарі: Мехед Т.О.
за участю : позивача ОСОБА_1, представника відповідача Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Ніжин Чернігівської області Вовк Наталії Анатоліївни, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення місцевого Ічнянського районного суду Чернігівської області від 14 червня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Ніжин про стягнення не донарахованих щомісячних страхових виплат,-
встановив:
На рішення Ічнянського районного суду від 14 червня 2007 року, яким відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1, подана апеляційна скарга позивачем, в якій він просить скасувати рішення, а справу направити на новий судовий розгляд.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що відмовляючи у задоволенні позову, суд послався на те, що проведення розрахунку страхових виплат у зв"язку з підвищенням мінімальної заробітної плати і застосування коефіцієнтів за даними Держкомстату України не передбачено чинним законодавством. Вважає такий висновок суду незаконним і необгрунтованим, адже на підставі ч.2 ст.29 Закону України „Про загальнообов"язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та профзахворювань" відповідач з 01 березня щороку проводив перерахунок страхових виплат. Даний Закон і передбачає підставу для перерахування, це : зростання середньої заробітної плати у галузях національної економіки. Також, вважає, що постанови правління ФСНВ від 14.03.2002 року про щорічне перерахування страхових виплат із застосуванням коефіцієнту зростання реальної зарплати замість встановленого ст. 29 Закону коефіцієнта не можуть бути
чинними, адже зазначені постанови не можуть не враховувати положення основного Закону. Суд не врахував, що Мінюст України направив до Фонду СНВ лист, де зазначив, що постанови правління від 31.01.2002 року та від 14.03.2002 року за № 7, № 15 прийняті з перевищенням компетенції та не узгоджуються із законодавчими актами та іншими нормативно - правовими актами.
В запереченнях на апеляційну скаргу Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Ніжин просить відхилити апеляційну скаргу ОСОБА_1, а рішення Ічнянського районного суду залишити без змін.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції вийшов з того, що проведення розрахунку страхових виплат у зв"язку з підвищенням мінімальної заробітної плати і застосуванням коефіцієнтів за даними Держкомстату України чинним законодавством не передбачено.
Вислухавши суддю - доповідача, учасників судового розгляду, перевіривши доводи апеляційної скарги та дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає відхиленню виходячи з наступного.
При вирішенні даного спору суд вірно прийшов до висновку про те, що проведення розрахунку страхових виплат у зв"язку з підвищенням мінімальної заробітної плати і застосуванням коефіцієнтів не передбачено діючим законодавством, а також те, що Фонд соціального страхування не відноситься до кола органів, нормативно - правові акти яких підлягають державній реєстрації, не зважаючи на те, що нормативно - правові акти Фонду являються чинними і застосовуються без державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_1 проводились перерахування щомісячних страхових виплат із застосуванням відповідних коефіцієнтів, і ці виплати він отримував своєчасно (а.с. 7-11, 47-49).
Відповідно до Закону України „Про загальнобов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 22.02.2007 року № 717 правлінню Фонду надано право затверджувати Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат, і рішення, прийняте правлінням Фонду в межах його компетенції, є обов'язковим для виконання всіма страхувальниками та застрахованими. Застосування коефіцієнтів зростання середньомісячної заробітної плати відповідає положенням ст. 17 і ч.2 ст.29 Закону.
Таким чином, відповідачем були правомірно застосовані відповідні коефіцієнти в постановах правління Фонду, а тому підстав для здійснення перерахунку щомісячних страхових виплат із застосуванням коефіцієнту зростання середньої зарплати законодавством України не передбачено, на підставі чого суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову позивача.
Оскільки, рішення суду є законним і обгрунтованим, а підстав для його скасування апеляційний суд не знаходить, воно підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Ічнянського районного суду Чернігівської області від 14 червня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Ніжин про стягнення не донарахованих щомісячних страхових виплат - залишити без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України на протязі двох місяців з дня набрання законної сили ухвали апеляційного суду.