КОПІЯ
Справа № 22-2907 2010 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 50 Бондаренко О.І.
Доповідач Пащенко Л.В.
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області
від 12.07.2010 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Пащенко Л.В.
Суддів: Нагорняка В.А., Мартьянової Л.І.
При секретарі: Пшеничній Л.В.
За участю адвокатів ОСОБА_2, ОСОБА_3
Розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4
на рішення Вінницького районного суду від 23 квітня 2009 року
по справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИЛА:
В лютому 2009 року ОСОБА_5 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав.
В заяві зазначала, що вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 02.03.2007 року по 19.12.2008 року, 31.10.2007 року у них народився син ОСОБА_6. З кінця грудня 2007 року відповідач залишив їх і разом з сім’єю з того часу не проживає.
Ще з часу спільного проживання та народження сина відповідач сином не цікавиться, не виховує його, не надає матеріальної допомоги, жодного разу не сплатив аліменти на утримання сина, які було стягнуто рішенням Вінницького райсуду від 29.05.2008 року.
Відповідач жодного разу не приніс дитині іграшок, одягу, харчування, ліків. Ніколи не поцікавився станом здоров’я сина, навіть коли дитина в грудні 2008 року перебувала на стаціонарному лікуванні не навідався до сина в лікарню.
Відношення відповідача до неї-позивачки та сина було неприязним, в травні 2008 року відповідач завдав їй-позивачці легкі тілесні ушкодження. По даному факту в порушенні кримінальної справи відносно відповідача судом було відмовлено за її заявою, оскільки відповідач умовив її не підтримувати обвинувачення і частково в сумі 1000 грн. відшкодував їй моральну шкоду.
Оскільки відповідач ухиляється від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини, реально батька в житті дитини немає, тому позивачка просила позбавити ОСОБА_4 батьківських прав відносно неповнолітнього сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішенням Вінницького районного суду від 23 квітня 2009 року позов ОСОБА_5 задоволено.
В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду, як постановлене з порушенням вимог закону, скасувати та ухвалити нове рішення про відмову позивачці в позові.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін та їх адвокатів, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення частково по слідуючих підставах.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.311 ЦПК України судове рішення підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо її розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
Як вбачається з матеріалів справи, суд вирішив спір та постановив рішення 23.04.2009 року за відсутності відповідача, який не був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду.
Так, згідно доводів відповідача він не отримував судової повістки про виклик до суду на 23.04.2009 року, а як видно з повідомлення про вручення поштового рекомендованого відправлення (а.с.39) підпис особи, якій дане відправлення було вручено не відповідає підпису відповідача на документах, які є в матеріалах справи (заяви, розписки, угода, апеляційна скарга – а.с.31,34,50,52,56).
Крім того, відповідачем представлено медичну довідку (а.с.57), з якої вбачається, що протягом квітня 2009 року він проходив лікування з приводу виразкової хвороби.
З огляду на вищезазначене, відповідач був позбавлений можливості надати суду свої заперечення щодо позову та докази на їх підтвердження, а суд, таким чином, належно не перевірив доводи і заперечення сторін та належно не дослідив всі обставини, що мають значення для справи.
За таких обставин рішення суду не може залишатись в силі і підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 307,311(п.3 ч.1),314,315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 задоволити частково.
Рішення Вінницького районного суду від 23 квітня 2009 року скасувати, а справу направити на новий розгляд в той же суд в іншому складі суду.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку у Верховний Суд України протягом двох місяців з дня її проголошення.
Судді: підписи:
З оригіналом вірно: