Справа № 2-1360
2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2010 року Біляївський районний суд
Одеської області
в складі: головуючої судді - Трушиної О.І.
при секретарі - Коваленко Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Біляївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та за зустрічною позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про оспорювання батьківства,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом і просить припинити стягнення аліментів з відповідача на її користь на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? частини з усіх видів заробітку, та стягувати з нього аліменти на її користь на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі ? частини з усіх видів його заробітку (доходу), до досягнення дітьми повноліття.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідач є батьком дітей. Відповідно до рішення суду від 11.06.2006 року з відповідача було стягнуто аліменти на її користь на утримання сина ОСОБА_3 у розмірі ? частини від заробітку. ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народився син ОСОБА_4, на утримання якого відповідач також не надає матеріальної допомоги, у зв’язку з чим вона бажає змінити розмір аліментів.
Відповідач звернувся до суду із зустрічним позовом, і просить виключити відомості про нього як батька з актового запису №76 від 14.08.2009 року про народження ОСОБА_4.
Свої вимоги мотивує тим, що він вважає, що батьком ОСОБА_4 не являється, оскільки ОСОБА_1 проявляла подружню невірність. Оскільки вони знаходилися у зареєстрованому шлюбі, він був вказаний батьком дитини. Посилаючись на те, що в нього є сумніви щодо свого батьківства відносно сина ОСОБА_4, звернувся до суду із зустрічним позовом про виключення з актового запису відомостей про нього як батька.
Позивачка у судовому засіданні на первісному позові наполягала, зустрічний позов не визнала, але відмовилася від проведення судової генотипоскопічної експертизи на предмет встановлення кровного споріднення між ОСОБА_2 і ОСОБА_4.
Наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.ст. 146, 174 ЦПУ України позивачці роз’яснені.
Представник відділу реєстрації актів цивільного стану Біляївського районного управління юстиції до судового засідання не з’явився, але від нього надійшла заява, в якій він просив справу розглянути у його відсутність.
Відповідач у судовому засіданні первісні позовні вимоги не визнав і пояснив, що він не вважає себе батьком ОСОБА_4 і тому не повинен сплачувати аліменти на його утримання. На задоволенні зустрічних позовних вимог наполягав і пояснив, що ОСОБА_1 проявляла подружню невірність, і він не являється батьком ОСОБА_4.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає, що первісна позовна заява не підлягає задоволенню, а зустрічна позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено у судовому засіданні, сторони перебували у зареєстрованому шлюбі. Подружнє життя сторін не склалося і 13 травня 2009 року шлюб між ними був розірваний (а.с. 6).
Від шлюбу сторони мають неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, згідно свідоцтва про народження (а.с.5).
Рішенням Біляївського районного суду Одеської області від 11.06.2009 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 були стягнуті аліменти на утримання сина ОСОБА_3 у розмірі ? частини з усіх видів заробітку, до його повноліття (а.с. 3).
Із пояснень відповідача, які він надав у судовому засіданні, вбачається, що у нього є сумніви щодо свого батьківства відносно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, оскільки дружина проявляла подружню невірність, однією сім’єю вони проживали до 13 серпня 2008 року, а шлюб між ними було розірвано 13 травня 2009 року.
ОСОБА_1 позов про оспорювання батьківства не визнала, але від участі у судовій експертизі на предмет встановлення кровного споріднення між ОСОБА_2 і ОСОБА_4 вона відмовилася.
Відповідно до ст. 146 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів, або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з»ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що оскільки ОСОБА_1 відмовилася від проведення експертиза, вона визнала той факт, що ОСОБА_2 не являється батьком ОСОБА_4, а тому є достатні підстави для ухвалення рішення про задоволення зустрічного позову.
Виходячи з наведеного, первісний позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 136, 140 Сімейного Кодексу України, суд –
В И Р І Ш И В:
Первісну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів залишити без задоволення.
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 задовольнити.
Виключити відомості про ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, як батька дитини з актового запису № 76 від 14 серпня 2009 року про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився в м. Одеса.
Рішення суду після набрання ним законної сили направити до відділу РАЦС Біляївського РУЮ для відома.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Одеської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України, через Біляївський райсуд.
Суддя Біляївського райсуду
Одеської області: Трушина О.І.