Справа № 2-0-10\10
Рішення
іменем України
20 квітня 2010 року Тетіївський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Архангельського А.М. .
при секретарі: Козуб І.С.
з участю представника заінтересованої особи:Франчук В.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тетієві цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,
встановив:
ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою в якій просить встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року на період смерті ОСОБА_3 перебували в шлюбі і являлись один одному чоловіком та дружиною. Необхідність встановлення даного факту виникла в зв’язку з оформленням пенсії. Іншим шляхом встановити необхідний факт не можливо через втрату необхідних для цього документів.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_2 заяву підтримала та пояснила, що після смерті бабушки, та діда залишилось спадкове майно, яке вона відповідно заповіту діда практично прийняла, але майно, що залишилося після смерті бабушки і яке фактично прийняв дід, вона оформити не може через втрату свідоцтва про одруження подружжя ОСОБА_4.
Представник заінтересованої особи Голодьківської сільської ради Тетіївського району Київської області Франчук В.Т. проти встановлення юридичного факту не заперечує, підтвердив, що померлі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 жили однією сім’єю, зі слів односельчан одружилися в 30-х роках 20 століття, разом з ними жила заявниця з чоловіком та дітьми. Чому не збереглися підтверджуючі документи про шлюб між подружжям ОСОБА_4 йому не відомо.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення заявниці, представника заінтересованої особи та дослідивши письмові докази вважає, що заява обґрунтована, виходячи з наступних підстав.
Так, в судовому засіданні установлено, що і АДРЕСА_1 проживала у власному будинку сім’я подружжя ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, які до виходу на пенсію працювали в місцевому колгоспі. Подружжям належав жилий будинок в АДРЕСА_1 та земельні та майнові паї. Разом з ними в будинку з грудня 1996 року живе сім’я ОСОБА_2 ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, а її чоловік ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 року. В січні 1997 року ОСОБА_4 заповів все своє майно ОСОБА_2
Установлені обставини підтверджуються: поясненнями заявниці, показами представника заінтересованої особи, копіями свідоцтв про народження та смерть ОСОБА_4 та ОСОБА_3, випискою із по господарських книг АДРЕСА_1 за 1944, 1945, 1996, 1997 роки, довідками №50, №51,№53, №55 від 15.02.2010 року, копією заповіту від 07.01.1997 року.
Із довідки № 75 від 10.02.2010 року Державного архіву Київської області встановлено, що книги реєстрації актових записів про шлюб за 1929 -1933 роки не збереглися.
Таким чином, аналізуючи зібрані по справі і досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, по скільки, в суді знайшов своє підтвердження той факт, що ОСОБА_4 на день смерті ОСОБА_3 перебували в шлюбі приблизно із 30-х років 20 століття та були один одному подружжям, про що свідчить той факт, що вони проживали однією сім’єю в одному будинку, носили одне і те ж прізвище.
Оскільки книги реєстрації актових записів про шлюб за 1929 -1933 роки не збереглися, а в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 на день смерті ОСОБА_3 перебували в шлюбі та були один одному чоловіком та дружиною то заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10,60,130,208,209,212-215,256-259 ЦПК України, суд –
вирішив:
Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.
Встановити юридичний факт про те, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року на період смерті ОСОБА_3 перебували в шлюбі і являлись один одному чоловіком та дружиною.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Архангельський А.М.