Судове рішення #10066741

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                                                                                                              № 2-732/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«10» лютого 2010 року                                                                              м.Бровари Київської області

Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

                          головуючого - судді Василишина В.О.,

                             при секретарі – Пархоменко А.В.,

за участю: представника позивача Шевченко Г.І.  й відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом філії «Відділення публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», подану від імені цього акціонерного товариства (далі – філія «Відділення ПАТ Промінвестбанк») до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,    

в с т а н о в и в:

У грудні 2009 року філія «Відділення ПАТ Промінвестбанк» звернулася до суду із зазначеним вище позовом, у якому просила стягнути з ОСОБА_2 кредитну заборгованість в сумі 1 359 (одна тисяча триста п’ятдесят дев’ять) грн. 60 коп., а також судові витрати.  

В обґрунтування позову зазначалося про те, що 03 квітня 2007 року між філією «Відділення ПАТ Промінвестбанк» та ОСОБА_2 було укладено кредитний договір    № 29. Згідно з умовами договору банком було надано ОСОБА_2 кредит у сумі        10 000 (десять тисяч) грн. 00 коп. строком до 02 квітня 2009 зі сплатою 20 % річних за користування кредитними коштами. Грошові кошти надавалися ОСОБА_2 на невідкладні потреби. Пунктом 5.2.2. договору передбачено, що позичальник зобов’язаний своєчасно сплачувати проценти за користування кредитом та проценти за неправомірне користування кредитом, суми неустойки і збитків в порядку, передбаченому цим договором. Повернути в повному обсязі кредит, сплатити нараховані проценти за фактичний час його використання та можливі штрафні санкції. Разом з тим, відповідач не виконала взяті на себе за кредитним договором зобов’язання, кредит та відсотки за користування ним не сплатила.

Станом на 01 грудня 2009 року заборгованість ОСОБА_2 за кредитним договором становить 1 359 грн. 60 коп., в тому числі: - сума погашення простроченого кредиту – 1 076 грн. 91 коп.; - несплачені відсотки за користування кредитом – 39 грн. 66 коп.; - комісія за обслуговування кредиту – 34 грн. 00 коп.; - пеня за прострочення кредиту – 209 грн. 09 коп.

Представник позивача Шевченко Г.І. в судовому засіданні заявлені позовні вимоги зменшила у зв’язку із частковим погашенням боргу й просила стягнути з ОСОБА_2 на погашення заборгованості за кредитом в сумі 643 грн. 52 коп.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнала.

Суд роз’яснив учасникам процесу наслідки визнання позову.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши письмові докази, суд дійшов до висновку про необхідність позов задовольнити.

З копії кредитного договору № 29 від 03 квітня 2007 року (а.с.5), укладеного між позивачем та ОСОБА_2, вбачається, що кредитор на положеннях та умовах цього договору надає позичальнику споживчий кредит в сумі 10 000 грн. 00 коп. зі сплатою  20 % річних строком до 02 квітня 2009 року та з погашенням відповідно до графіка, який є невід’ємною частиною договору.

Відповідно до ст.ст. 527, 530 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст.1050 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлено строк позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати повернення частини позики, що залишилася та сплати процентів, належних йому відповідно до ст.1048 цього України.

Згідно із ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.    

Статтями 79, 88 ЦПК України передбачено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи, до яких зокрема відноситься й витрати на інформаційно-технічне забезпечення.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 527, 530, 1050, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 214, 218 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області,

 в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» в особі філії «Відділення публічного акціонерного товариства Промінвестбанк в місті Бровари Київської області» - 472 (чотириста сімдесят дві) грн. 52 коп. в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 29 від 03 квітня 2007 року, а також судові витрати в сумі 171 (сто сімдесят одна) грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у зазначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                     В.О.Василишин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація