Судове рішення #10066750

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                                                                              2-а-608/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«14» травня 2010 року                                                                        м.Бровари Київської області

  Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

                                   головуючого - судді Василишина В.О.,

                                  при секретарі – Пархоменко А.В.,

за участю: представника позивача громадянина Ісламської республіки Іран ОСОБА_1 – ОСОБА_4, представника відповідача – відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області – Дроботун І.М.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу адміністративної юрисдикції за позовом громадянина Ісламської республіки Іран ОСОБА_2 до відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про визнання неправомірними дій суб’єкта владних повноважень й скасування рішень,

в с т а н о в и в:

У лютому 2010 року громадянин Ірану ОСОБА_2 звернувся до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, із зазначеним вище позовом, який обґрунтовував тим, що 01 вересня 2009 року відповідачем відносно нього було винесено неправомірне рішення під номером 193 стосовно видворення його за межі території України й про заборону в’їзду до України терміном до 01 березня 2010 року, оскільки він на законних підставах перебував на території іноземної для нього держави й вимог діючих в цій країні нормативно-правових актів не порушував. Під час затримання його працівниками органів внутрішніх справ нібито за порушення порядку реєстрації у помешканні, де він проживав було викрадено 6 500 доларів Сполучених Штатів Америки.                 За порушення порядку реєстрації на нього накладено штраф в сумі 340 грн. 00 коп., які ним були сплачені. На підставі поданої ним заяви про вчинення злочину працівниками органів внутрішніх справ України проводиться перевірка відповідними правоохоронними органами цієї держави. Між тим, не зважаючи на ці обставини відповідачем прийнято рішення про видворення його за межі території України й про заборону в’їзду до України до 01 березня 2010 року. Просить визнати протиправним й скасувати рішення відповідача про видворення його за межі території України й про заборону в’їзду до України до 01 березня 2010 року й про обмеження перебування до 17 вересня 2009 року.    

У судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримала й просила їх задовольнити. При цьому вона наголосила, що громадянин Ірану ОСОБА_2 порушив термін продовження тимчасової реєстрації на території України, який закінчився 10 липня 2009 року, й за це адміністративне правопорушення його було притягнуто до відповідальності й піддано адміністративном штрафу в сумі 340 грн. 00 коп. на підставі частини 1 статті 203 КУпАП. Разом із тим, жодних підстав для видворення позивача за межі України не було. Необгрунтовано йому було заборонено приїздити до України в той час, коли відносно нього було вчинено протиправні дії з боку органів внутрішніх справ й по цьому факту проводилася перевірка відповідними правоохоронними органами України.

У судовому засіданні представник відповідача позов не визнала й пояснила, що позивачем вчинено адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті                      203 КУпАП, а тому окрім цього відносно нього й було прийнято рішення про видворення за межі території України й про заборону в’їзду до України на певний строк.  

Заслухавши пояснення позивача в підтримання доводів позову, пояснення та заперечення відповідача, перевіривши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року № 2747- ІV (зі змінами й доповненнями) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що 08 серпня 2009 року відносно громадянина Ірану ОСОБА_2 органами внутрішніх справ України було складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 203 КУпАП через порушення останнім вимог законодавства України щодо продовження терміну тимчасової реєстрації, яка закінчилася 10 липня 2009 року.

Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 серпня                2009 року піддано ОСОБА_2 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 340 грн. 00 коп. за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 203 КУпАП.

11 серпня 2009 року ОСОБА_2 сплатив штраф в сумі 340 грн.                     00 коп. на виконання постанови суду першої інстанції від 11 серпня 2009 року, про що свідчить наявна у витребуваній адміністративній справі квитанція фінансової установи.

Як вбачається із копії письмового повідомлення заступника начальника дев’ятого відділу служби внутрішньої безпеки ГУ БОЗ МВС України в Київській області від                        29 вересня 2009 року № А-220 (а.с.15) перевіркою встановлено факти грубих порушень чинного законодавства зі сторони окремих посадових осіб Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області. Вирішується питання про притягнення цих осіб до дисциплінарної відповідальності. Оскільки під час перевірки встановлено ознаки складу злочинів, за які передбачена відповідальність Кримінальним законодавством України, то зібрані матеріали направлені до Броварської міжрайонної прокуратури для надання правової оцінки діям працівників міліції й прийняття рішення.

У судовому засіданні особи, які беруть участь у справі, повідомили, що їм невідомо чи прийнято остаточне рішення по зазначених вище матеріалах.

З копії рішення про видворення та заборону в’їзду в Україну від 01 вересня 2009 року № 193 видно, що за вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 203 КУпАП, прийнято рішення про видворення його з України й про заборону в’їзду на територію України строком на 6 місяців.                    

Відповідно до статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземець та особа без громадянства, який вчинив злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути витворений за межі України.

Дійсно діючим законодавством України передбачена можливість видворення іноземця, який вчинив адміністративне правопорушення, за межі України й прийняття рішення про заборону в’їзду до України на певний строк, однак враховуючи конкретні обставини справи й те, що за скаргою іноземця ОСОБА_2 проводилася перевірка щодо вчинення відносно нього злочинних дій працівниками правоохоронних органів України, то суд приходить до висновку, що рішення про видворення за межі України й про заборону в’їзду на її територію є передчасним й таким, що було прийнято без достатніх для цього підстав.  

З огляду на викладене позов підлягає задоволенню частково.

Керуючись ст.ст. 159 – 163 КАС України, Броварський міськрайонний суд Київської області,

п о с т а н о в и в:

Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області щодо винесення відносно громадянина Ісламської республіки Іран ОСОБА_1 рішення під номером 193 від 01 вересня 2009 року про його видворення із України й заборону в’їзду на територію України строком на шість місяців, а також щодо поставлення у його паспорті відмітки про заборону в’їзду в Україну терміном до 01 березня 2010 року.

Скасувати рішення відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області під номером 193 від 01 вересня 2009 року про видворення із України громадянина Ісламської республіки Іран ОСОБА_2 й про заборону його в’їзду на територію України строком на шість місяців.

Зобов’язати відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області анулювати записи у паспорті громадянина Ісламської республіки Іран ОСОБА_2 про заборону в’їзду в Україну терміном до 01 березня 2010 року і його видворення із України.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.      

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у зазначений вище строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                                                   В.О.Василишин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація