Судове рішення #10068674

3-1142/10

П О С Т А Н О В А

19 квітня 2010 року м. Вінниця

Суддя Замостянського районного суду м. Вінниця Клапоущак С.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної податкової інспекції у м. Вінниці про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Козятин Вінницької області, мешканця АДРЕСА_1, працюючого головою ліквідаційної комісії ПП «Енергомоніторинг» за ч.1 ст. 163-1 КпАП України,-

В С Т А Н О В И В:

25 березня 2010 року до суду надійшов протокол №496488 про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що при перевірці ПП «Енергомоніторинг» було встановлено порушення ведення податкового обліку встановленого порядком, не подання звітності за 2009 рік, а саме було порушено п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст.. 4 закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року, ст.. 15 ДКМУ «про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 року, а саме неподання звітності по податку на прибуток, комунальному податку та податку на додану вартість.

Також в протоколі вказано, що своїми діями ОСОБА_1 порушив ч.1 ст.163-1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому не визнав, зазначив, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП. Зазначив, що податковим органом було застосовано до ПП «Енергомоніторинг» штрафну санкцію за несвоєчасне подання податкової звітності, а ним не було допущено порушення порядку ведення податкового обліку.

Ч. 1 ст. 1631 КУпАП передбачено, що відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, суб’єктом правопорушення є особа, яка порушила правила ведення податкового обліку підприємства.

Податковий облік підприємства ведеться на підставі бухгалтерського обліку.

Порядок ведення бухгалтерського обліку на підприємстві регламентовано Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку.

Відповідно до даних акту перевірки № 257/2310/33553192 від 17.02.2010 року9а.с. 3, 4), проведеної посадовими особами ДПІ у м. Вінниці, було встановлено відсутність порушень чинного податкового законодавства. Разом з тим було встановлено факт несвоєчасної подачі підприємством податкової звітності.

Порядок подачі податкової звітності регламентовано спеціальним законом, а саме Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, відповідно до положень ст. 4 Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті. Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Статтею 17 вказаного Закону передбачено відповідальність за несвоєчасне подання звітності, а саме платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Таким чином законодавством розмежовано поняття ведення податкового обліку та подання звітності та розмежовано відповідальність за їх порушення.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, а тому у відповідності до ч. 1 п. 1 ст. 247 КпАП України провадження у справі слід закрити.

Керуючись ч.1 ст.163-4, ст.ст. 221, 247, 252, 284 КпАП України , -

П О С Т А Н О В И В:

Закрити провадження в даній справі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3-х місяців з дня її винесення.

Постанова може бути оскаржена правопорушником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Вінницької області через Замостянський районний суд м. Вінниці

СУДДЯ: підпис

З оригіналом вірно:

Суддя Замостянського

районного суду м. Вінниці С.Ю. КЛАПОУЩАК

СЕКРЕТАР

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація