Судове рішення #10075037

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЗАПОРІЗЬКОЇ  ОБЛАСТІ

    Справа № 22-4588/10                                                    Головуючий у 1-й  інстанції: Скользнєва Н.Г.

                    Суддя-доповідач : Кухар С.В.

У Х В А Л А

22  червня  2010  року                                                       м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

         
         головуючого:    Ломейка В.О.

         суддів:               Кухара С.В.

                                    Полякова О.З.

         при секретарі    Остащенко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання  орендного  підприємства  «ЗМБТІ» про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення  Жовтневого  районного суду  м.Запоріжжя від 01 квітня 2010 року  у справі за позовом  ОСОБА_3  до  ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6,  орендного  підприємства  «ЗМБТІ» про встановлення частки померлого  в праві   спільної  сумісної  часткової власності  на житловий будинок,  треті особи: ОСОБА_7,  Жовтнева районна адміністрація Запорізької міської ради, Четверта  Запорізька  державна нотаріальна контора,    

В С Т А Н О В И Л А:

Рішенням Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 01 квітня 2010 року позов  задоволено.

На зазначене  рішення ОП «ЗМБТІ» подало апеляційну скаргу, у змісті якої виклало  клопотання про поновлення строку на його апеляційне оскарження,  посилаючись на  поважність причин пропуску  строку.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів прийшла до висновку, що заява про поновлення строку на апеляційне  оскарження  підлягає  задоволенню  з  наступних  підстав.

Відповідно до ст.129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду.

Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення  строку, про що постановляється ухвала.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням  сторони чи іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.

Згідно до ст.292 ЦПК України  особи які не брали участі  у справі, якщо  суд  вирішив питання  про їх права  та обов’язки,  мають   право  оскаржити  в апеляційному порядку рішення  суду першої інстанції.

У якості причини пропуску строку на апеляційне оскарження  ОП «ЗМБТІ» посилається на   те, що  в судовому  засіданні 01.04.2010 року  представник  ОП  ЗМБТІ  був відсутній. Про факт  винесення Жовтневим  районним  судом  рішення  заявнику  стало відомо  26.04.2010 року,  про  що  свідчить  штамп канцелярії  ОП  ЗМБТІ, тому заявник не мав можливості  вчасно оскаржити   рішення суду першої інстанції (а.с.73).

Зваживши на вищевикладену обставину, колегія суддів прийшла до висновку визнати причини пропуску ОП «ЗМБТІ» строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції  поважними та поновити заявнику  цей строк.

Керуючись ст.ст. 73, 294 ЦПК України,  судова колегія  

УХВАЛИЛА:

Клопотання орендного  підприємства  «ЗМБТІ» задовольнити,  поновити строк на апеляційне оскарження рішення  Жовтневого  районного суду  м.Запоріжжя від 01 квітня 2010 року. Вирішити питання  про прийняття апеляційної скарги відповідно до вимог ст.297 ЦПК України.    

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий                                         Судді  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація