Судове рішення #1008133
7630-2007А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 322



ПОСТАНОВА


Іменем України

26.07.2007

Справа №2-27/7630-2007А


За позовом – ДПІ в м. Армянськ, м. Армянськ, вул.. Гайдара, 6. До відповідача –  Закрите акціонерне товариство «Кримський Титан», ( м. Армянськ, Північна промзона ) в особі філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» ЗАТ «Кримський Титан», Житомирська обл., Володар – Волинський район. с.м.т. Іршанськ, вул.. Шевченко, 1.  

Про   відміну реєстрації та анулювання свідоцтва.          

Суддя Н.В. Воронцова.

При секретарі Топоріщевої Т. П.





представники:


Від позивача –     Матяш С. Ф., дор. у справі; Пономаренко А. П., дор. у справі; Туляков, дор. у справі.    

Від відповідача –  Нижник Я. Г., дор. у справі; Нижник І. І., дор. у справі.     

Сутність спору: Позивач  звернувся з позовом до відповідача про відміну реєстрації філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» ЗАТ «Кримський Титан» як платника податку на додану вартість. Також просить виключити  філію «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» ЗАТ «Кримський Титан» з реєстру платників податку на додану вартість. Також просить анулювати свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» ЗАТ «Кримський Титан» від 25.10.2004 р. №9262273.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що  філія «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» ЗАТ «Кримський Титан» не є суб’єктом господарювання у розумінні Господарського кодексу України,  а значить не може бути платником податку на додану вартість.  

На підставі викладеного, просить позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у запереченнях на позов повідомив про те, що вважає, що філія «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» ЗАТ «Кримський Титан» має всі ознаки та повноваження юридичної особи, а значить її реєстрація як платника ПДВ є правомірною. При цьому вказав,  що анулювання свідоцтва реєстрації здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або платника податку. До того ж, згідно до вимог Закону України «Про податок на додану вартість» ДПІ в м. Армянськ не є відповідним податковим органом,   за ініціативою якого має здійснюватися таке анулювання.     

На підставі викладеного просить у позові відмовити.

           Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази,  заслухавши пояснення представників позивача та відповідача,  суд,  -     

 

В С Т А Н О В И В :

На підставі Указу президента України №765/2004 від 07.07.2004 р.. наказу Фонду Державного майна України №341  від 23.04.2004 р. та рішення ЗАТ «Кримський Титан» на підставі договору оренди №586 від 06.09.2004 р. та додаткового договору купівлі – продажу №743 від 05.11.2004 р. ( наявних в матеріалах справи )  ДП «Іршанський державний  гірничо – збагачувальний комбінат» було передано у строкове платне користування як цілісний майновий комплекс строком на 5 років станом на 31.08.2004 р. до 05.09.09 р.  з одночасним припиненням підприємства шляхом приєднання до ЗАТ «Кримський Титан».

Відповідно до п. 1.1 Положення «Про філію «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» ЗАТ «Кримський Титан» ЗАТ «Кримський Титан» є правонаступником ДП «Іршанський державний  гірничо – збагачувальний комбінат».

Відповідно до п. 2.2 вказаного Положення філія як відокремлений структурний підрозділ  ЗАТ «Кримський Титан» діє від імені  ЗАТ «Кримський Титан» та в його інтересах.

Відповідно до п. 2.7 вказаного Положення філія є платником податків, інших обов’язкових платежів і зборів відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку  -  особа,  яка  згідно  з  цим  Законом зобов'язана  здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що  сплачується  покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.

Відповідно до ст.. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» платником вказаного податку є будь-яка особа, яка: а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за  своїм  добровільним  рішенням  як  платник  цього податку;      б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку; в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.  Будь-яка  особа,  яка  за  своїм  добровільним  рішенням зареєструвалася  платником  податку.

Відповідно до п. 9.1 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» Центральний  податковий  орган  веде  реєстр   платників податку.  Будь-якій особі,  яка реєструється як платник податку на додану вартість,  присвоюється  індивідуальний  податковий  номер, який використовується для справляння цього податку.

Відповідно до п. 9.5 Закону України «Про податок на додану вартість» заява про реєстрацію направляється на адресу податкового органу  з  повідомленням  про  вручення  або  вручається  особисто представником такої  особи  службовій  особі  податкового  органу. Податковий  орган зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою) свідоцтво про податкову реєстрацію  такої  особи  протягом  десяти днів від дня отримання реєстраційної заяви.

Судом встановлено, що 25.10.2004 р. Володарсько – Волинською державною податковою інспекцією було видано свідоцтво №09262273 про реєстрацію платника податку на додану вартість - філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат». Індивідуальний податковий номер вказаної особи -  331739606059.

Відповідно до п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» Реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо: а) платник податку,  який до місяця,  в якому подається заява про  анулювання реєстрації,  є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону  більше  двадцяти чотирьох календарних місяців,  включаючи місяць реєстрації, та має за  останні  дванадцять  поточних   календарних   місяців   обсяги оподатковуваних    операцій,   менші   за   визначені   зазначеним підпунктом; б) ліквідаційна   комісія   платника   податку,   оголошеного банкрутом,  закінчує  роботу  або  платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична  особа  позбувається статусу суб'єкта господарювання); в) особа,  зареєстрована як платник податку,  реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених  систем оподаткування,  які  визначають  особливий  порядок нарахування чи сплати  податку  на  додану  вартість,  відмінний  від   тих,   що встановлені цим Законом, чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин;  г) зареєстрована як платник податку особа  обирає  відповідно до  цього  Закону  спеціальний  режим  оподаткування  за ставками, іншими, ніж зазначені у статті 6 та статті 8-1 цього Закону;  ґ) особа,  зареєстрована  як  платник   податку,   не   надає податковому  органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних  податкових  місяців   або   подає   таку   декларацію (податковий  розрахунок),  яка  (який)  свідчить  про  відсутність оподатковуваних  поставок  протягом  такого  періоду,  а  також  у випадках,  визначених  законодавством  стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Анулювання   реєстрації     на     підставах,      визначених у підпункті  "а"  цього  пункту,  здійснюється  за заявою платника податку.

Анулювання реєстрації на підставах,  визначених у  підпунктах "б"-"ґ" цього пункту,  здійснюється  за  ініціативою  відповідного податкового органу або такої особи.

Вказаний перелік є вичерпним і поширеному тлумаченню не підлягає. Відповідно до вказаного переліку не має підстав для виключення  філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» з платників податку на додану вартість.

До того ж правомірність реєстрації філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» платником податку на додану вартість підтверджується листом – відповіддю ДПА України від 05.02.2007 р. вих.. №1059/6/15-0216.

Також треба зазначити, що відповідно до п. 2.3 Положення «Про філію «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» ЗАТ «Кримський Титан» вказана філія має поточні, валютні та інші рахунки в установах банків. Філія також має круглі печатки, штампи, фірмові бланки, товарний знак,  знаки обслуговування, зразки яких затверджуються Головою правління товариства.

Відповідно до листа ДПА України від 30.01.2002 р. №1707/7/16-1217 зазначено,  що інші особи,  які не мають статусу юридичної особи,  але мають всі ознаки та повноваження юридичної особи ( самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та таке інше ), у випадку,  коли такі особи вважають за доцільне зареєструватися як платники податку,  за наявності згоди головного підприємства,  можуть бути зареєстровані платниками ПДВ при досягненні ними обсягів з продажу товарів ( робот, послуг ), передбачених п. 2.1 Закону України «Про податок на додану вартість».

Відповідно до листа ДПА України від 20.05.2002 р. №8031/7/15-217 – 14 вбачається, що структурні підрозділи без статусу юридичної особи і які зареєстровані самостійними  платниками ПДВ, бажають перейти на консолідовану сплату податку, то за наявності письмового підтвердження від головного підприємства такі структурні підрозділи можуть бути зняті з реєстру платників ПДВ.

Однак письмового підтвердження на зняття з реєстру платників ПДВ філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» від ЗАТ «Кримський Титан» не було.

Також треба зазначити, що реєстрація   філіі «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат»  як платника ПДВ була здійснена  Володарсько – Волинською державною податковою інспекцією за місцезнаходженням філії, а значить саме дана податкова інспекція повинна звертатися до суду з вказаною заявою, а не ДПІ в м. Армянськ.  

Також треба вказати, що позивач по справі звертався з листом №9912/7/15-214 від 11.12.2006 р. до голови ДПА у Житомирської області, відповідно до якого просив розглянути питання про ініціювання відміни реєстрації як платника податку на додану вартість філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат». Також просив розглянути питання про ініціювання позову до суду про визнання недійсними угод  філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» з ДАК «Титан».  За даними справами просив залучити до участі у справі ДПА в АР Крим як третю особу.

ДПА в Житомирської області у відповіді на  вказаний лист від 11.01.2007 р. №499/10/29-008 повідомила про те, що  ініціювати відміну реєстрації філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат», як платника ПДВ, у податкового органу немає підстав. Підстав для ініціювання подачі позову до суду про визнання недійсними угод філії «Іршанський  гірничо – збагачувальний комбінат» з ДАК «Титан» у державних податкових служб області також не має.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги і заперечення.

За таких обставин суд дійшов  висновку, що у задоволенні  позовних вимог необхідно відмовити.

Вступну і резолютивну частини постанови проголошено 26.07.2007 р.

Постанову у повному обсязі складено 31.07.2007 р.

На  підставі викладеного та керуючись ст. ст.. 94, 98, 122, 158 – 164, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд



ПОСТАНОВИВ:


У позові відмовити.    

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.    

     


Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Воронцова Н.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація