Справа № 1-35/2007
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2007 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого - судді Дічакової Т.І.
при секретарі - Штефан Н.Д.
з участю прокурора - Первака С.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Велика Олександрівка справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, освіта середня, пенсіонерки, неодруженої, раніше не судимої, у вчиненні злочинів, передбачених ст.304,185 ч.3 КК україни,
встановив:
В вечірній час близько 20 години 24.09.06 року ОСОБА_1, знаходячись в смт.Архангельське Високопільського району Херсонської області з метою крадіжки чужого майна, таємно, шляхом виставлення віконного скла в віконній рамі, проникла в приміщення житлового будинку, що розташований по АДРЕСА_2 і належить ОСОБА_2, звідки таємно викрала: один комплект постільної білизни вартістю 38 грн., 2 пухові подушки на суму 60 грн., одіяло вартістю 70 грн., брюки дитячі джинсові вартістю 50 грн., блуза вартістю 65 грн., кросівки вартістю 45 грн., кросівки дитячі вартістю 35 грн., іграшку вартістю 55 грн., гроші в сумі 40 грн. та інше майно на загальну суму 865 грн., чим завдали ОСОБА_2 матеріальної шкоди на вказану суму.
Вона ж у вечірній час 24.09.06 року в смт.Архангельське навмисно втягла в злочинну діяльність - вчинення крадіжки з будинку ОСОБА_2 - неповнолітню ОСОБА_3 яка не досягла одинадцятирічного віку, шляхом погроз.
Допитана в судовому засіданні в якості підсудної ОСОБА_1 вину в скоєному визнала повністю, щиро розкаялась в скоєному.
Суду пояснила, що у вересні 2006 року у неї проживала ОСОБА_3 т.я. її мати зловживала спиртними напоями. Одного дня вона з ОСОБА_3 пішла до будинку ОСОБА_2 у вечірній час, взявши 2 сумки та мішок т.я. вирішили скоїти крадіжку. Через вікно проникли всередину будинку, склали речі в сумки і мішок, віднесли додому. Через якийсь час речі вилучили працівники міліції.
Крім показань підсудної вина її доказана і підтверджується:
· протоколом - заявою ОСОБА_2 про викрадення з її будинку майна та грошей 24-25 вересня 2006 року (а.с.6)
· протоколом огляду згідно якого встановлено відсутність скла у вікні літньої кухні та будинку, що належать ОСОБА_2 (а.с.10)
· протоколом огляду предметів - 2 подушок пухових, одіяло, підодіяльник, рушник і т.д. (а.с. 11)
· постановою про залучення вилучених у ОСОБА_1 речей до справи в якості речового доказу (а.с. 12)
· розпискою про отримання вилучених речей (а.с.14)
· довідкою про вартість речей (ах.21)
· протоколом відтворення обстановки і обставин події із змісту, якого вбачається, що ОСОБА_1 на місці підтвердила обставини вчинення злочину (а.с.26)
· оголошеними і дослідженими в судовому засіданні показаннями ОСОБА_3, яка пояснювала, що у вересні 2006 році вона тривалий час проживала у ОСОБА_1 Одного вечора ОСОБА_1 сказала, що підуть до якоїсь бабусі, взяла у сумки та мішок. Вони прийшли до двору, де мешкала ОСОБА_4 та її мама і про це вона сказала ОСОБА_1, але вона примусила її через вікно залізти в будинок, пригрозивши, що її син її поб'є. ОСОБА_1 також залізла в будинок, там вони взяли одяг, іграшки, постіль і все віднесли додому до ОСОБА_1 (а.с.28)
· постановою відносно ОСОБА_3 (а.с.46).
Дії підсудної суд кваліфікує за ст.304 КК України як втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність шляхом погроз; ст.185 ч.3 КК україни як таємне викрадення чужого майна поєднане з проникненням у житло.
При визначенні виду та міри покарання суд враховує суспільну небезпеку скоєного, дані про особу підсудної.
За місцем проживання ОСОБА_1 характеризується посередньо.
Обставини, що пом'якшують покарання - вчинення злочину вперше, щире каятгя.
Обставини, обтяжуючих покарання, не встановлено.
З урахуванням викладеного, всих обставин по справі суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудної можливе без ізоляції від суспільства
Позов потерпілої лишити без розгляду.
Керуючись ст.ст.323-324 КПК України суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 за ст. 185 ч.З КК України на 3 роки позбавлення волі; за ст.304 КК України на 1 рік позбавлення волі.
На підставі ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити 3 роки позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити її від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік. Згідно ст.76 ч.1 п.2,3 КК України зобов'язати її не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти ці органи про зміну місця проживання.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишити підписку' про невиїзд.
Речові докази лишити потерпілій.
На вирок може бути подано апеляцію до Херсонського апеляційного суду через місцевий суд протягом 15 діб з дня його проголошення.
Суддя Т.І.Дічакова