УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2007 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючої-судді Кривобокової Н.М. ,
суддів: Флісака Р.Й., Томенчука Б.М. ,
з участю: прокурора Гуцуляка В.К.,
потерпілого ОСОБА_1,
засудженого ОСОБА_2 ,
розглянувши 14 серпня 2007 року у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляціями прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції та потерпілого ОСОБА_1 на вирок Коломийського міськрайонного суду від 24 травня 2007 року, -
встановила:
Вказаним вироком
ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, розведеного, пенсіонера, згідно ст. 89 КК України несудимого, громадянина України, засуджено за ст. 286 ч.1 КК України на 680грн. штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на два роки.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 - підписку про невиїзд залишено без змін.
Постановлено стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 - 40644, 34грн. матеріальної та 1500грн. моральної шкоди, 422, 80грн. - судові витрати; на користь фінансового відділу Коломийської райдержадміністрації - 888грн. витрачені на лікування потерпілого.
ОСОБА_2 визнано винним і засуджено за те, що він 03 січня 2007 року близько 10год. 30хв. керуючи по довіреності автомашиною марки ГАЗ-24, державний н.з. НОМЕР_1 по дорозі по вул. Січових Стрільців с. Сопів Коломийського району біля кафе „У Юзика", виконуючи об"їзд стоячого транспорту, виїхав на полосу зустрічного руху та зіткнувся з автомашиною марки „Сітроен-Юмпі 2.0 НДІ", яким керував ОСОБА_1 В результаті дорожньо-транспортної пригоди автомашина потерпілого перекинулась і останній отримав середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Справа №11-312/2007р. Головуючий у І інстанції Беркещук Б.Б.
Категорія ст. ст. 286 ч.1 КК України Доповідач: Кривобокова Н.М.
В апеляції у зміненому вигляді прокурор, не оспорюючи доведеності вини та кваліфікації вчиненого злочину, просить вирок скасувати у зв"язку зі звільненням ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі Закону України „Про амністію" від 19.04.2007 року.
В апеляції потерпілий ОСОБА_1 вважає вирок незаконним в частині часткового задоволення цивільного позову. Просить вирок змінити, задовольнивши його цивільний позов.
В засіданні апеляційного суду засуджений ОСОБА_2 просив звільнити його від кримінальної відповідальності на підставі Закону України „Про амністію", подавши заяву.
Потерпілий ОСОБА_1 вважає вирок суду в частині вирішення розміру заподіяння йому матеріальної та моральної шкоди необгрунтованим. Просить задовольнити його позов в повному об"ємі.
Заслухавши доповідь судді Кривобокової Н.М. , думку прокурора Гуцуляка В.К. про застосування до засудженого ОСОБА_2 Закону України „Про амністію", пояснення засудженого ОСОБА_2 , який підтримав апеляцію прокурора в зміненому вигляді, прохання потерпілого про скасування вироку в частині цивільного позову, перевіривши матеріали кримінальної справи та обговоривши мотиви і доводи апеляцій, колегія суддів вважає, що вирок суду підлягає частковому скасуванню з таких підстав.
Висновок суду щодо доведеності вини засудженого ОСОБА_2 у скоєнні злочину за обставин викладених у вироку ґрунтується на зібраних та перевірених в судовому засіданні доказах, його дії правильно кваліфіковано за ст. 286 ч.1 КК України, а покарання призначено з урахуванням суспільної небезпечності вчиненого та даних про особу засудженого і ці обставини не оспорюються потерпілим та прокурором в апеляціях.
Що стосується вирішення цивільного позову, колегія суддів вважає, що вирок в цій частині підлягає до скасування.
Відповідно до вимог ст. 328 КПК України, постановляючи обвинувачений вирок, суд, залежно від доведеності підстав і розміру цивільного позову, задовольняє позов повністю або частково, чи відмовляє в ньому.
Разом з тим суд, вирішуючи питання цивільного позову, не навів належних доводів для зменшення розміру морального відшкодування потерпілому ОСОБА_1
Враховуючи наведене, вирок в цій частині підлягає до скасування, а справа в цій частині поверненню на новий судовий розгляд.
У відповідності до вимог п."г" ст. 1 Закону України „Про амністію" від 19.04.2007 року, який вступив в дію 09.06.2007 року, звільняються від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов"язаних із позбавленням волі, чоловіки, засуджені за злочини вчинені з необережності, за які законом передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше десяти років, і які на день набрання чинності цим Законом досягли 60-річного віку.
Засуджений ОСОБА_2 на день набрання чинності Закону України „Про амністію" від 19.04.2007 року, досягнув 60-річного віку.
Враховуючи наведене, апеляція прокурора підлягає до часткового задоволення, оскільки колегія суддів вважає, що у випадку постановления вироку і призначення покарання, засудженого слід звільнити від покарання, а не від кримінальної відповідальності, що відповідає вимогам ст. 6 ч.2 КПК України. Вирок суду в частині доведеності вини засудженого та кваліфікації його дій ніким не оспорювався.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 365, 366, 367, 328 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляцію потерпілого ОСОБА_1 задовольнити, апеляцію прокурора в зміненому вигляді задовольнити частково.
Вирок Коломийського міськрайонного суду від 24 травня 2007 року відносно ОСОБА_2 в частині цивільного позову скасувати і справу направити на новий судовий розгляд в цей же суд в порядку цивільного судочинства.
На підставі ст. 1 п. "г" Закону України „Про амністію" від 19 квітня 2007 року ОСОБА_2 від призначеного даним вироком покарання у вигляді 680грн. штрафу - звільнити.
В решті вирок залишити без зміни.