УХВАЛА
Іменем України
21 серпня 2007 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в складі
головуючого судді КОНДОРА Р.Ю.
суддів КЕМІНЯ М. П., КУШТАНА Б.П.
при секретарі ДОВБАЦІ Т.О.
за участю позивачки ОСОБА_1, відповідачки ОСОБА_2, представника відповідачів адвоката ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгороді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_2 на ухвалу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 14 березня 2007 р. про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_2 про визнання права власності на 2/6 частини будинку та 0, 37 га земельної ділянки спадкового майна, -
встановив :
Відповідачі в справі за даним позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_2 оскаржили ухвалу Ужгородського міськрайонного суду від 14.03.2007 p., якою в порядку забезпечення позову накладено арешт на земельну ділянку площею 0, 37 га по АДРЕСА_1 та заборонено проводити на ній будь-які сільськогосподарські роботи та будівельні дії.
На думку апелянтів, ухвала суду незаконна, оскільки сам позов безпідставний, а заборона проводити на земельній ділянці будь-які сільськогосподарські роботи та будівельні дії порушує права відповідачів. Просять ухвалу скасувати і в забезпеченні позову відмовити.
В судовому засіданні відповідачка ОСОБА_2 та представник відповідачів ОСОБА_3 апеляцію підтримали. Позивачка ОСОБА_1 апеляцію не визнала, просить її відхилити.
Заслухавши доповідь судді, обговоривши доводи сторін, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Справа № 22ц-1058/07 Номер рядка статистичного звіту: 5
Головуючий у 1-й інстанції ФЕРЕНЦ A.M.
Доповідач КОНДОР Р.Ю.
Приймаючи рішення про забезпечення даного позову, суддя виходив з того, що за характером справи невжиття заходів для забезпечення позову може істотно утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду.
Ці висновки та ухвала судді в частині заборони проводити на спірній земельній ділянці будь-які будівельні роботи відповідають вимогам, встановленим ст. ст. 151-153 ЦПК України. Доводи апеляції цих висновків суду не спростовують і, крім того, стосуються обґрунтованості та суті спору, що не є предметом даного судового розгляду.
Разом з тим, в частині оспорювання заборони проводити на земельній ділянці будь-які сільськогосподарські роботи апеляцію слід визнати обґрунтованою. Така заборона порушує право власності відповідачів та їх законні майнові та особисті інтереси, зокрема, щодо утримання сім'ї. Крім того, здійснення звичайних сільськогосподарських робіт не утруднюватиме виконання рішення суду.
Відповідно до ст. 312 п. 2 ЦПК України, апеляційний суд змінює ухвалу суду першої інстанції з відповідного питання, якщо таке було вирішене з порушенням норм процесуального права.
З урахуванням вищенаведеного, апеляцію слід задовольнити частково, ухвалу суду першої інстанції змінити, виключивши з неї вказівку про заборону проводити на спірній земельній ділянці будь-які сільськогосподарські роботи, залишивши в решті ухвалу суду без змін.
Керуючись ст. 307, ст. 312 п. 2, ст. ст. 314, 315 ЦПК України, апеляційний суд -
ухвали в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_2 задовольнити частково, ухвалу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 14 березня 2007 р. про забезпечення позову у даній справі - змінити, виключивши з неї вказівку про заборону проводити на земельній ділянці площею 0, 37 га по АДРЕСА_1 будь-які сільськогосподарські роботи.
В решті ухвалу суду першої інстанції залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно і оскарженню не підлягає.