Судове рішення #10103041

Справа № 2-5204/09

2-2329/10

       Р І Ш Е Н Н Я

     І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

        23 червня  2010 року                                       м. Макіївка

    Гірницький районний суд міста Макіївки  Донецької області у складі:                                      головуючого судді                                      Стасєєвої  Г.М.

                         при секретарі                                      Панічкиній О.С.

                          за участю представника позивача                    Шульга Ю.В.

                           представника відповідача                                ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївки справу за позовом Відкритого акціонерного товариства  “Донецькоблєнерго” в особі ВП Макіївський об»єднаний район електричних мереж  до  ОСОБА_4  про  стягнення заборгованості за невраховану електричну енергію,                                    

В С Т А Н О В И В:

       Відкрите акціонерне товариство „Донецькоблєнерго” в особі Відокремленого підрозділу  Макіївський об»єднаний район електричних мереж» звернулося в суд з позовом до ОСОБА_4 про  стягнення заборгованості за невраховану електричну енергію в загальній сумі  2413грн. 24 коп., нарахованих  за актом про порушення правил користування електричною енергією за №103642 від 24 вересня 2009 року.

       У судовому засіданні представник позивача, Шульга Ю.В., діюча на підставі довіреності,  позовні вимоги підтримала та показала суду, що відповідач є споживачем електроенергії за адресою: АДРЕСА_1.

              24 вересня 2009 року при перевірці електроустановок та приладу обліку електроенергії у ОСОБА_4  були виявлені порушення правил користування електричною енергією,  про що складений  акт за №103642, в якому зафіксовано самовільне підключення електроустановок до електричної мережі, що не є власністю споживача, накид  проводів навантаження на лінію електропередачі, без облікове освітлення, мідь 3,0 мм2. За вказаним актом розрахована  величина збитків  у розмірі 2413грн 24 коп.  Добровільно вказана сума відповідачем Відкритому акціонерному товариству  “Донецькоблєнерго”” в особі ВП Макіївський об»єднаний район електричних мереж»  не сплачена, тому  просила стягнути на користь позивача  з ОСОБА_4  суму збитків за актом перевірки  за №103642  від 24 вересня 2009 року у розмірі 2413грн. 24 коп. та судові витрати в сумі 30 грн. за сплату інформаційно-технічного забезпечення.  

             Відповідач ОСОБА_4 позов не визнала та пояснила,  що вона, дійсно,  мешкає за адресою: АДРЕСА_1 та по рахунку №23-39-104 сплачує позивачеві за користування електричною енергією. 24 вересня 2009 року при перевірці представниками позивача були виявлені порушення правил користування електричною енергією, а саме: самовільне підключення електропроводки до електричної мережі. За вказаним порушенням був складений акт за № 098295 та нараховані збитки у розмірі 2413грн. 24 коп., але з нарахуванням збитків вона не згодна, тому що  переріз провода  не було встановлено 24 вересня 20009 року.  Вважає, що  розмір збитків повинен бути значно меншим, тому просила у задоволенні позову позивачеві відмовити.

Представник відповідача ОСОБА_2 також просила у задоволенні позову позивачеві відмовити, так як вважає що представник позивача не надав доказів в обґрунтування своїх позовних вимог,  не встановлено який був провід та з яким порізом, а тому  нарахування за вказаним актом зроблено невірно.                    

              Суд, вислухавши пояснення сторін, допитавши свідків та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

             Судом     встановлені такі факти та відповідні ним правовідносини.

              Згідно ст.. 1, ст.. 26 ч.1 Закону України «Про електроенергетику» електрична енергія є товарною продукцією призначеною для купівлі-продажу.

               Постачання фізичним особам електроенергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією.

               Підключення електричної енергії за заявою наймача( власника квартири) і відкриття особистого рахунку слід вважати, фактичним укладенням договору на умовах, передбачених Законом «Про електроенергетику» та Правилами користування електричною енергією для населення»

                 Згідно зі ст.. 611 ЦК України у разі порушення зобов»язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

               Нормою ст.. 26 Закону « Про електроенергетику» передбачається, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення умов договору та правил користування електроенергією, затверджених Кабінетом Міністрів України.

              Відповідно до п. 53 «Правил  користування електричною енергією для населення» розмір збитків, завданих енергопостачальникові порушенням правил користування електроенергією, розраховується за добовою величиною розрахункового споживання електроенергії та за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представниками енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку, до моменту усунення порушення за тарифами, які діяли у розрахунковий період. Розмір відшкодування збитків згідно Правилами обчислюється за Методикою.

               Як, вбачається з особистого рахунку  23-39-104, який відкритий 01.01. 1973 року, між ВАТ «Донецькоблєнерго в особі Макіївських об»єднаний РЕС та споживачем ОСОБА_4, яка  мешкає за адресою АДРЕСА_1  фактично був укладений договір про користування електричною енергією. Відповідачка по вказаному рахунку сплачує за спожиту електричну енергію. (а.с.5)

            Згідно «Правил користування електричною енергією для населення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року  за № 1357 із відповідними змінами та доповненнями ці Правила регулюють відносини між громадянами – споживачами електричної енергії та енергопостачальниками  незалежно від форм власності.

             Відповідно до п. 37 вказаних правил енергопостачальник має право перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку, а також тимчасово припиняти постачання електричною енергією або відключати споживача від мережі без його згоди у випадках передбачених пунктами 34 і 35 цих Правил.

            Згідно п.53 «Правил користування електричною енергією для населення» у разі виявлення представниками енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження.

           Як встановлено в судовому засіданні представниками енергопостачальника – позивача  24 вересня 2009 року була проведена перевірка дотримання споживачем  ОСОБА_4  вимог «Правил користування електричною енергією для населення», а також у цей день було перевірено справність приладу обліку спожитої електроенергії відповідачем, про що було складено акт.

           Згідно акту № 103642 від 24 вересня 2009 року перевіркою за місцем проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 було встановлено порушення Правил користування електричною енергією, а саме: зафіксовано самовільне підключення електроустановок до електричної мережі, що не є власністю споживача, накид  проводів навантаження на лінію електропередачі, без облікове освітлення, мідь 3,0 мм2. Був проведений демонтаж провода,  та складена схема порушення. Від підпису вказаного акту споживач ОСОБА_4 відмовилася , але ніяких зауважень вона в акт не внесла. (а.с. 7)      

        Так, допитаний у судовому засіданні свідок  ОСОБА_5, електромонтер Макіївського РЕМ      пояснив, що  24 вересня 2009 року він разом з  електромонтерами  ОСОБА_6 і ОСОБА_7 працювали по наряду, проводили заміри на лініях електропередач споживання електроенергії, навантаження побутових споживачів. За місцем мешкання відповідачки ОСОБА_4, тобто   за адресою: АДРЕСА_1, вони  встановили порушення споживачем Правил користування електричною енергією, а саме: ліхтар був підключений  до лінії електропередач поза лічильником, тобто  було зафіксовано без облікове споживання електроенергії. Штангенциркулем він  заміряв переріз провода і  в акті все було відображено, до акту складалась електромонтером  ОСОБА_8 розписка, де були вказані речові докази. Крім того він  проводив   фотозйомку, де зафіксовано, що вимикач знаходився  на подвір»ї  споживача ОСОБА_4

           Свідок ОСОБА_6 електромонтер Макіївського РЕМ   пояснила, що 24 вересня 2009 року вона разом з електромонтерами ОСОБА_5, та ОСОБА_9 працювали по наряду по вул. Між квартальна м. Макіївка-55.. За місцем мешкання відповідачки ОСОБА_4 було встановлено, що прилад обліку знаходився на фасаді. При обстеженні було виявлено без облікове освітлення,  вимикач  знаходився на подвір»ї  споживача,  тобто було зафіксовано самовільне підключення електроустановок до електричної мережі, що не є власністю споживача, накид  проводів навантаження на лінію електропередачі, без облікове освітлення, мідь 3,0 мм2. ОСОБА_5 штангенциркулем заміряв  поріз провода, проводив фотозйомку, та склав схему  порушення. Акт  за порушення правил користування електричною енергією та розписку вона складала, де було зафіксовано,  переріз провода 3 ,0мм , а в розписці  номер штангенциркуля, яким був зроблений замір провода, матеріал та колір провода. Був демонтований вимикач та провід  мідний, після чого вона були упаковані в пакет, як речовий доказ під пломбу. .

           Свідок ОСОБА_9 електромонтер Макіївського РЕМ   пояснила, що 24 вересня 2009 року за місцем мешкання відповідачки ОСОБА_4 було встановлено, що прилад обліку знаходився на фасаді. При обстеженні було виявлено без облікове освітлення,  вимикач  знаходився на подвір»ї  споживача,  тобто було зафіксовано самовільне підключення електроустановок до електричної мережі, що не є власністю споживача, накид  проводів навантаження на лінію електропередачі, без облікове освітлення, мідь 3,0 мм2. ОСОБА_6 склала акт про порушення правил користування електричною енергією та розписку . ОСОБА_5 оголив провід та зробив замір у їх присутності штангенциркулем,  все це було зафіксовано як в акті так і в розписці, яку вони всі троє  членів бригади підписали, споживач ОСОБА_4, як від підпису акту так і розписки відмовилася, але свої зауваження не вказала.. Речові докази вимикач та провід  мідний були упаковані в пакет  під пломбу.

      Із розписки, складеної 24 вересня 2009 року  представниками Макіївського РЕМ електромонтерами ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_9 вбачається що був складений акт за № 103642 про порушення правил користування електричною енергією за адресою: АДРЕСА_1 та вилучено в присутності споживача ОСОБА_4 речові докази,  накид, маркування відсутнє,  мідь,  переріз  по заміру 3,0 мм2, замір виконаний  штангенциркулем тип ШЦ 1,   заводський № 71033831, свідоцтво ГП № 151 від 12.05. 2009 року ( а.с.42).    

       Згідно п.3.1.4. Методики визначення об»єму і вартості електричної енергії не врахованої в наслідок порушення  ПКЕЕн, методика застосовується у разі виявлення таких порушень ПКЕЕн.

       Розрахунок збитків по вищевказаному акту, проведено у відповідності до п.3.4.Методики  визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національною комісією регулювання електроенергетики України № 562 від 04 травня 2006 року, вартість не облікованої електричної енергії складає 2413грн. 24 коп.                                                

        Із протоколу засідання комісії  від 21.10. 2009 року за № 298 вбачається, що при розгляді акту  комісія прийшла до висновку, що  акт за  № 103642  від 24 вересня 2009 року складено відповідно до вимог п. 53 «Правил користування електричною енергією для населення» і нарахована сума недооблікованої електроенергії 2413грн. 24 коп. згідно методики. Копію протоколу споживач ОСОБА_4 отримала( а.с.7).

         Порушення правил користування електричною енергією відповідачем також підтверджується розпискою від 24.09. 2009року, актом обстеження, із якого вбачається, що  24.09. 2009 року за місцем мешкання відповідачки було зафіксовано без облікове освітлення подвір»я, вимикач знаходився  на подвір»ї ОСОБА_4,  актом технічної перевірки розрахункового засобу обліку від 24.09. 2009 року та схемою підключення електролічильника ( а.с.  42-44)

         Згідно службової записки начальника  АС ОРЄС ОСОБА_10  речові докази, які були вилучені при складені акту  за  № 103642  від 24 вересня 2009 року про порушення правил користування електричною енергією не представилось можливим, в зв»язку з ти, що вони не збереглись (а.с.46)

         Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази, приведені вище, суд приходить до висновку, що відповідачем ОСОБА_4 були  порушені  Правила  користування електричною енергією для населення», і складений акт  за № 103642  від 24 вересня 2009 року   відповідає вимогам п. 53 «Правил користування електричною енергією для населення», а тому з відповідача на користь позивача слід стягнути вартість електроенергії не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕН  2413грн. 24 коп.. та понесенні витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30грн., а також судовий збір 51грн. на користь держави, оскільки позивач був звільнений від сплати судового збору по рішенню Макіївської міської ради №44/5 від 28.01. 2009 року (а.с.9).

            Суд не приймає до уваги пояснення відповідача ОСОБА_4 та його представника в тій частині, що  накид провода 24 вересня 2009 року був з меншим  перерізом, оскільки   в цій частині відповідач не надала суду доказів в підтвердження цього факту,   крім того акт за № 103642  від 24 вересня 2009 року не визнаний недійсним.

             На підставі вищевикладеного, керуючись ст.. 6, 611, 626-631, 714 ЦК України, ст. 24-27 Закону «Про електроенергетику», п. п 35,42, 48, 53 « Правил  користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357, та керуючись ст.ст.10,11, 209,212, 214-215, 257  ЦПК України,  суд

                В И Р І Ш И В:  

               Позовну заяву  Відкритого акціонерного товариства  “Донецькоблєнерго” в особі Макіївського об»єднаного районну електричних мереж  до  ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за спожиту та невраховану електричну енергію    -  задовольнити .

             Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 ,   н а користь Відкритого акціонерного товариства  “Донецькоблєнерго” з перерахуванням на розподільчий рахунок № 260363011372 ДОУ ВАТ Держощадбанк України, МФО 335106, код ОКПО 35151993 -      2413грн. 24 коп.,  судові витрати у вигляді  інформаційно – технічного забезпечення розгляду справи у  сумі 30,00 грн.,  з перерахуванням  на рахунок 26000141018400 АКІБ «УкрСиббанк», МФО 351005, код ОКПО 35151993.

          Стягнути з ОСОБА_4    судовий збір на користь держави у розмірі  51 грн.  

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції, Гірницький районний суд міста Макіївки Донецької області, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

                                                                                                                   

                                             

Суддя   Гірницького районного

            суду м. Макіївки                                                      Г.М. Стасєєва    

  • Номер: 6/404/136/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2329/10
  • Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Стасєєва Галина Миколаївна
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про поверннення апеляційної скарги скаржнику
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.04.2016
  • Дата етапу: 04.07.2016
  • Номер: 6/754/2/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2329/10
  • Суд: Деснянський районний суд міста Києва
  • Суддя: Стасєєва Галина Миколаївна
  • Результати справи: скасовано
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.03.2017
  • Дата етапу: 05.09.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація