Судове рішення #1010560
Справа № 2 - 490/2007рік

 

Справа № 2 - 490/2007рік

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2007 р.                                     Михайлівський районний суд Запорізької області

в складі: головуючого судді - Ворожбянова A.M.

при секретарі -                       Гук В.А.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення боргу за договором позики та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

02.04.2007 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2про стягнення боргу за договором позики та моральної шкоди.

В судовому засіданні ОСОБА_1пояснив, що 22 квітня 2004 року він дав ОСОБА_2 по усному договору позики - 5 400 грн. Вказану угоду вони оформили письмовою розпискою, згідно якої відповідач - ОСОБА_2 взяв у нього в борг 5 400 грн., та зобов'язувався вищевказані гроші повернути через один день, т.б. 23 квітня 2004 року. Але, в установлений строк, та і до теперішнього час, відповідач вищевказану суму грошей йому не повернув. Він неодноразово звертався до відповідача з проханням повернути йому борг за договором позики. Але, до теперішнього часу борг ОСОБА_2 не повернув, всякими заходами зволікає з виплатою боргу, а на даний час переховується від нього. Просить суд стягнути з ОСОБА_2 на його користь 5400,00 грн., а також моральну шкоду в сумі 2000,00 грн., та витрати за сплату судового збору в сумі 71 грн., та на інформаційне технічне забезпечення судового розгляду в сумі 30 грн., а всього 7501,00 грн.

В судовому засіданні відповідач - ОСОБА_2, позов визнав та пояснив, що він дійсно 22 квітня 2004 року взяв у ОСОБА_1 в борг 5400 грн. 00 коп. Тривалий час не повертав гроші, в зв'язку з скрутним матеріальним становищем. Бере зобов'язання повернути гроші в найближчий час.

Вислухавши пояснення позивача, відповідача, та вивчивши матеріали по справі, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в частині боргу в повному обсязі, а моральної шкоди - частково. Позивач не надав суду доказів, які б підтвердили той факт, що він дійсно знаходився на лікуванні у лікарні, та погано себе почуває на теперішній час. Але суд, прийняв до уваги факт тривалого затягування з боку відповідача повернення боргу, нервове почуття позивача за той час, тому вважає стягнути моральну шкоду частково від вказаної суми позову.

Згідно зі ст. 1046 ЦК України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками, тому позов в частині стягнення боргу, підлягає задоволенню у повному обсязі.

Крім того, згідно з ч.1 ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були

 

2

 

передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Керуючись ст. ст. 14, 15, 57, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 1046-1047, 1049-5050 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1- задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_15400 (п'ять тисяч чотириста) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1завдану моральну шкоду в розмірі 500 (п'ятсот) грн.

Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1суму в розмірі 71 грн., - за витрати по оплаті державного мита., та витрати на інформаційно-технічне обслуговування судового процесу у сумі 30 грн., а всього 101 (сто одну) грн. 00 коп.

Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга подається протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Рішення вступило в законну силу 24 травня 2007 року та зберігається в архіві суду під № 2 - 490/2007 рік.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація