ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2010 р. Справа № 2-а-2446/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни,
розглянувши адміністративну справу в письмовому провадженні
за позовом: Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Чернівецького районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
до: СТОВ "Росія"
про: стягнення коштів
ВСТАНОВИВ :
Чернівецький районний центр зайнятості –робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Росія»про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та фінансових санкцій на суму 1524,63 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом. Обов'язковість сплати страхових внесків встановлено статтею 35, а стаття 38 Закону передбачає відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків у вигляді штрафу та пені. Таким чином, за СТОВ «Росія» рахується заборгованість із сплати внесків до Фонду в сумі 1524,63 грн.
В судове засідання представник позивача не з’явився, надав заяву суду про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує.
Відповідач в судове засідання не з’явився, надав заяву суду про розгляд справи в його відсутність, позовні вимоги визнає.
З урахуванням викладеного та у відповідності до ч. 3 ст. 122 КАС України, суд ухвалив провести судовий розгляд справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.
01 січня 2001 року набрав чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, яким передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 955 “Про організаційні заходи щодо запровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття передбачено, що, у зв'язку з ліквідацією державного фонду сприяння зайнятості населення, з 01 січня 2001 року кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а також суми, одержані внаслідок погашення заборгованості із збору на соціальне страхування на випадок безробіття та інших боргів до державного фонду сприяння зайнятості населення, зараховуються на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до ст.ст. 38, 39 Закону, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених ст. 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, не застосовується, а спори, що виникають із правовідносин, вирішуються в судовому порядку.
З матеріалів справи встановлено, що у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" з 01.01.2001 року СТОВ «Росія»зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В зв’язку з нерегулярністю сплати страхових внесків СТОВ «Росія»до Фонду, утворилась заборгованість в сумі 1524,63 грн. основного боргу.
Даний факт підтверджено розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків, а також постановами Вінницького окружного адміністративного суду за №2-а-4519/09, №2-а-816/10, таким чином станом на 01.06.2010р.недоїмка відповідача перед Фондом становить в сумі 1524,63 грн.
Таким чином, проаналізувавши адміністративний позов та докази надані позивачем, суд вважає, що сума заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття повністю доведена в судовому засіданні.
Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплачує, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Ч.4 ст.94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб’єкт владний повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Росія" (24100, Вінницька область, Чернівецький район, с. Борівка, інд номер 03731901) на користь Чернівецького районного центру зайнятості кошти в сумі 1524 (Одна тисяча п'ятсот двадцять чотири) грн. 63 коп.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 13.07.10
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна
12.07.2010