Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #101093886

Справа №:755/13431/21

Провадження №: 2-о/755/508/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


"17" серпня 2021 р. Суддя Дніпровського районного суду міста Києва, перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту ідентичності земельної ділянки,

в с т а н о в и в:

11 серпня 2021 року заявник звернувся до суду із заявою, в якій просив встановити факт, що кадастровий номер, вказаний у правовстановлюючому документі - договорі купівлі-продажу, укладеному між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 3210945900:01:040:0044 - є 3210945900:01:014:0044.

12 серпня 2021 року визначено суддю для розгляду справи та передано, для вирішення питання про відкриття провадження у справі судді згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

Відповідно до статті 2 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільний справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суд керується положеннями ст. 175, ч. 1 ст. 187ЦПК України, відповідно до яких: за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Перелік справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення визначено ст. 315 ЦПК України.

Так, відповідно до положень частин 1, 2 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

За правилами ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно пункту 1 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31.03.1995 року № 5 зі змінами убачається, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Згідно вимог стаття 318 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

За заявленими у заяві вимогами заявник просить встановити факт, що кадастровий номер вказаний у правовстановлюючому документі - договорі купівлі-продажу, укладеному між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 3210945900:01:040:0044 - є 3210945900:01:014:0044.

Заявник як на мету встановлення факту ідентичності земельної ділянки посилається на те, що згідно протоколу проведення електронних торгів №512409, сформованого ДП «Сетам», та акту про реалізацію предмета іпотеки від 04.12.2020 року, складеного приватним виконавцем виконавчого округу Київської області Голяченком Іваном Павловичем, він став переможцем торгів з реалізації предмету іпотеки: домоволодіння: житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, загальною площею 319,2 кв.м, житловою площею 85,8 кв.м, та земельної ділянки з кадастровим номером 3210945900:01:014:0044, площею 0,084 га, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , що належить боржнику ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на праві власності на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку, посвідченого приватним нотаріусом Шевчук З.М. 08.11.2007, за Р№3753 і зареєстрованого в Державному реєстрі правочинів 08.11.2007 року та на підставі Договору купівлі-продажу земельної ділянки, посвідченого приватним нотаріусом Шевчук З.М. 08.11.2007, за Р№3749 і зареєстрованого в Державному реєстрі правочинів 08.11.2007 року.

Одночасно зазначає, що встановлення юридичного факту про те, що кадастровий номер - 3210945900:01:040:0044, вказаний у правовстановлюючому документі - договорі купівлі-продажу, укладеному між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , є кадастровим номером - 3210945900:01:014:0044, необхідно для реєстрації його права власності на придбане майно на електронних торгах.

За наведених обставин, заявником ОСОБА_1 заявлено вимоги про встановлення факту, який не підлягає розгляду в порядку окремого провадження, оскільки вбачається спір про право цивільне, а саме, заявник позбавлений можливості оформити своє право власності на нерухоме майно, придбане ним на електронних торгах на підставі протоколу проведення електронних торгів №512409 та акту про реалізацію предмета іпотеки від 04.12.2020 р. №ВП61522902, у зв`язку з чим порушується (не визнається) його право власності на нерухоме майно, що є окремим предметом доказування та має здійснюватися шляхом подання до суду відповідного позову, а згідно ст. 293 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

За нормою ч. 4 ст. 315 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

Отже, з огляду на зміст заявлених вимог, суд приходить до висновку про те, що подана заява не підлягає розгляду в порядку окремого провадження, тому у відкритті провадження у справі слід відмовити, згідно ч. 4 ст. 315 ЦПК України.

Враховуючи наведене та керуючись постановою Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31.03.1995 року за № 5, ст. ст. 315, 353 ЦПК України, -

п о с т а н о в и в :

У відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту ідентичності земельної ділянки відмовити.

Роз`яснити ОСОБА_1 про право подати позов на загальних підставах в порядку позовного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


Суддя: І.В.Коваленко







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація