Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #101099429

Справа № 646/4610/21

№ провадження 2/646/1996/2021

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.08.2021 м. Харків

Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі судді Проценко А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, в обґрунтування пред`явлених позовних вимог посилається на те, що 20.10.2007 уклала з відповідачем шлюб, що зареєстрований у Червонозаводському відділі реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, актовий запис № 545. Від шлюбу подружжя має доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Спільне життя у сторін не склалось через різні погляди на шлюб та сім`ю, спільне господарство не ведеться.

Ухвалою суду від 21 липня 2021 року позовна заява прийнята до розгляду, провадження у справі відкрито в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Позивач ОСОБА_1 подала письмову заяву, де зазначила, що просить провести розгляд справи без її участі та розірвати шлюб, залишивши шлюбне прізвище « ОСОБА_5 ».

Відповідач ОСОБА_2 подав через електронну пошту письмову заяву про розгляд справи без його участі, проти розірвання шлюбу не заперечує.

Суд, дослідивши надані докази у їх сукупності, оцінивши їх за власним переконанням, що грунтується на повному, всебічному та об`єктивному розгляді всіх обставин справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що 20.10.2007 сторони зареєстрували шлюб у Червонозаводському відділі реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, про що зроблено актовий запис №545.

Від шлюбу подружжя має доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Даний цивільно-правовий спір виник між сторонами у сфері сімейних відносин, до яких підлягають застосуванню наступні норми діючого законодавства.

Відповідно до ст. 110-112 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам дитини, що має істотне значення.

У відповідності до ст. 109 СК України шлюб розривається судом, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їх права, а також права їх дітей.

Згідно з ч. 1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає статті 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

Положенням ч. 1 ст. 110 СК України передбачено, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Позивач скористалася даним правом та звернулася до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має наміру зберегти шлюб з відповідачем.

Частиною 2 статті 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

З матеріалів справи вбачається, що позивач продовжувати шлюбні відносини не бажає, сімейно - шлюбні відносини між сторонами на час звернення до суду з позовом припинені, сім`я існує формально.

На підставі зазначеного, а також приймаючи до уваги пояснення позивача у позовній заяві, визнання позову відповідачем, суд вважає, що причини, які спонукають наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, що має істотне значення, внаслідок чого позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 4,12,13,80,81,141,263,265 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 20.10.2007 Червонозаводським відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, актовий запис №545.

Після розірвання шлюбу прізвище позивача залишити « ОСОБА_5 ».

Рішення суду може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.


Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .


Суддя А.М. Проценко









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація