Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #101118624

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД  ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА


19 серпня 2021 року м. ТернопільСправа № 10/Б-5022/1319/2011

Господарський суд Тернопільської області


у складі   судді Боровця Я.Я.    

Розглянувши заяву Акціонерного  товариства "Райффайзен    Банк"  про  заміну кредитора / здійснення  процесуального правонаступництва   (вх. №5587 від 05.07.2021)

у справі  №10/Б-5022/1319/2011

за заявою  кредитора  Товариства  з обмеженою  відповідальністю  "Ласка – Лізинг", м. Київ      

до боржника  Приватного  підприємства  "Тернопільська  фірма "Будівельник", м. Тернопіль

про банкрутство  

Встановив:

Постановою   Господарського  суду  Тернопільської  області  від 22.04.2021  Приватне  підприємство   "Тернопільська  фірма "Будівельник" визнати банкрутом,  відкрито ліквідаційну процедуру щодо Приватного  підприємства   "Тернопільська  фірма "Будівельник" строком  на  12  місяців  та призначено  ліквідатором Приватного  підприємства   "Тернопільська  фірма "Будівельник" арбітражного керуючого Струця Миколу Петровича.

05.07.2021 Акціонерне  товариство "Райффайзен  Банк"  звернулося  до  Господарського  суду  Тернопільської  області  із заявою про заміну кредитора / здійснення  процесуального правонаступництва  (вх. №5587),  в  якій  просить суд  здійснити процесуальне   правонаступництво   та  змінити   сторону  кредитора   АТ "Райффайзен Банк" на  правонаступника -  ПАТ "Комерційний   індустріальний  банк".

Розглянувши заяву заявника,  суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам   Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає поверненню з посиланням на приписи   статті 170 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на таке.

Відповідно до статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом,   Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Статтею  4 Господарського  процесуального  кодексу України гарантовано право кожного на звернення до суду. Звернення до суду здійснюється шляхом подання до суду, зокрема, заяв.

Параграфом 2 "Заяви з процесуальних питань" Глави 1 Розділу ІІІ  ГПК України,  встановлено  форму і зміст заяв, клопотань, заперечень, які можуть бути подані, при розгляді справи судом учасниками судового процесу.            У цих заявах, клопотаннях, запереченнях учасники викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань.

Як  визначено    статтею   169  Господарського  процесуального  кодексу  України  заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому ГПК України, а у випадках, коли ГПК України такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Відповідно до   статті 170 Господарського процесуального кодексу України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Вказані вимоги стосуються і заяви про  заміну  сторони   кредитора ( здійснення  процесуального  правонаступництва), поданої  заявником на підставі   ст. 52 ГПК України  та  ст. 43 Кодексу  України  з    процедур банкрутства, оскільки вказану заяву подано з процесуальних питань.

Однак,  вказана заява не містить всіх реквізитів, визначених   ст. 170 ГПК України, зокрема, відсутні відомості про повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційні коди учасників справи.

Крім того, до заяви не додано доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи.

Так, частиною 4   статті  170 Господарського процесуального кодексу України   визначено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Аналогічна  правова  позиція  викладена   у    Постанові  Верховного  суду  від 27.04.2021  у  справі №910/23066/15.


Слід  зазначити, що пунктами 2 та 4 частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України рівність всіх учасників судового процесу перед законом і судом, а також змагальність сторін визначено як основні засади (принципи) господарського судочинства.

Відповідно до частини 2 статті 13 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.


Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.


Слід  зазначити, що суддя Боровець Я.Я. в період з 29.06.2021 по 31.07.2021   перебував  у  щорічній основній  відпустці.


Керуючись статтями   170,   234, 235  Господарського процесуального кодексу України,   суд


УХВАЛИВ:


Заяву  Акціонерного  товариства "Райффайзен    Банк"  про  заміну кредитора / здійснення  процесуального правонаступництва   (вх. №5587 від 05.07.2021) у  справі №10/Б-5022/1319/2011,  повернути заявнику  без  розгляду .

Додаток:   

- заява з додатками всього  на 15-ти арк (  в  тому  числі  конверт).


Копію ухвали надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:

Заявнику: АТ "Райффайзен  Банк"   (вул.Лєскова, 9, м.Київ).


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може  бути оскаржена.

Ухвалу підписано "19"  серпня   2021 року.

Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.



Суддя                                                                                                     Я.Я. Боровець



  • Номер:
  • Опис: визнання банкрутом
  • Тип справи: Розстрочення, відстрочення, повернення судового збору та звільнення від його сплати (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 10/Б-5022/1319/2011
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Боровець Я.Я.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.05.2016
  • Дата етапу: 20.05.2016
  • Номер:
  • Опис: визнання банкрутом
  • Тип справи: Розстрочення, відстрочення, повернення судового збору та звільнення від його сплати (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 10/Б-5022/1319/2011
  • Суд: Львівський апеляційний господарський суд
  • Суддя: Боровець Я.Я.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.07.2016
  • Дата етапу: 11.07.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація