Справа № 22ц-3101/2010 Головуючий у 1 інстанції –
Категорія – цивільна Деркач О.Г.
Доповідач – Позігун М.І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2010 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого-судді: ПОЗІГУНА М.І.
суддів: ГУБАР В.С., МАМОНОВОЇ О.Є.
при секретарі:
з участю: Рачовій І.І.
Преставника ОСОБА_6-ОСОБА_7, представника ПАТ „Альфа-Банк” – Черей О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_6 -ОСОБА_7 на ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова у справі за заявою Публічного акціонерного товариства „Альфа-Банк” про видачу виконавчого документа на підставі рішення Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській організації „Всеукраїнський фінансовий союз” від 3.12. 2009 року.
В С Т А Н О В И В:
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування ухвали Новозаводського районного суду м. Чернігова, якою задоволено заяву ПАТ „Альфа-Банк” про видачу виконавчого листа на підставі рішення Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській організації всеукраїнський фінансовий союз від 3.12. 2009 року.
Суть доводів апеляційної скарги зводяться до того, що суд повинен був зупинити розгляд справи до вирішення справи №6-704/10 Новозаводського районного суду м. Чернігова за заявою ОСОБА_6 від 19.04.2010 року про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при всеукраїнській громадської організації „Всеукраїнський фінансовий союз № від 3.12.2009 року та судової справи № 2-8577 Дзержинського районного суду м. Харкова за позовною заявою ОСОБА_6 про визнання недійсним п 5.11 договору № 0002191 про відкриття та порядок ведення рахунку покриття особистої міжнародної платіжної карткиVISA Альфа-Банк- фізичної особи резидента від 2.07.2008 року. Крім того, апелянт посилається на те, що при прийнятті рішення судом не було враховано узагальнення Верховного Суду України від 11.02. 2009 року практики застосування судами Закону України „Про третейські суди” згідно якого невідповідність третейської угоди вимогам цивільного законодавства дає підстави вважати таку угоду нікчемною, а тому суд при розгляді заяви про видачу виконавчого документа на рішення третейського суду повинен перевіряти відповідність третейської угоди вимогам цивільного законодавства та враховувати, що згідно ч 1 ст. 216 ЦК України недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його недійсністю.
Публічне акціонерне товариство „Альфа-банк” посилається на законність судового рішення, оскільки на дату винесення судом ухвали не було жодної підстави для відмови у видачі виконавчого листа.
Заслухавши доповідача, учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд не знаходить підстав для її задоволення, оскільки рішення Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській організації всеукраїнський фінансовий союз від 3.12. 2009 року набрало законної сили і, в матеріалах справи відсутні дані, передбачені ст.. 56 Закону України „Про третейські суди”, для відмови в задоволенні заяви про видачу виконавчого документа та звернення рішення до виконання.
За таких обставин, наявність в провадженні судів цивільних справ, пов’язаних з оскарженням рішення третейського суду та оспорювання умов самого Договору не давали підстав для зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_6 -ОСОБА_7 відхилити.
Ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова у справі за заявою Публічного акціонерного товариства „Альфа-Банк” про видачу виконавчого документа на підставі рішення Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській організації „Всеукраїнський фінансовий союз” від 3.12. 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий Судді: