Судове рішення #10112350

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07  липня 2010 року                             м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області  в складі:


головуючого Колоса С. С.

суддів: Вавшка В.С., Якименко М. М.

при секретарі Сніжко О. А.


розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14   до Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради Вінницької області  про стягнення недоплаченої щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради на постанову Козятинського міськрайонного суду  Вінницької області від  9  вересня 2008 року, -

у с т а н о в и л а :

   

Позивачі звернулись в суд з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради із вимогами про визнання протиправними  його дій щодо недоплати  всім позивачам  у 2007 році  щомісячної грошової допомоги  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку .

Зазначали, що  відповідач усупереч  вимогам Закону України «Про державну допомогу  сім’ям з дітьми», зокрема  вимогам ст.15  цього Закону про виплату зазначеної  вище допомоги  в розмірі  прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років,   встановленого  законом,  виплатили цю допомогу в значно менших розмірах, а тому  просили стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради на користь кожної з позивачів конкретні суми  недоплаченої  щомісячної грошової допомоги  у зв’язку із відмовою відповідача   признати їм  вказану допомогу  у 2007 році .

Постановою Козятинського міськрайонного суду  Вінницької області від 9 вересня 2008 року позов задоволено частково .

Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради   на користь ОСОБА_5 – 2 457 грн. 21 коп., ОСОБА_6 – 2 072 грн. 75 коп., ОСОБА_7 – 1 896 грн. 40 коп., ОСОБА_8 – 1 896 грн. 40 коп., ОСОБА_9 – 1 896 грн. 40 коп., ОСОБА_10 – 1 896 40 коп., ОСОБА_15 – 1 896 грн. 40 коп., ОСОБА_12 – 2 072 грн. 75 коп., ОСОБА_13 – 2 072 грн. 72 коп., ОСОБА_14 – 2 072 грн. 72 коп. недоплаченої щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку .

Визнано протиправними дії суб’єкта владних повноважень щодо недоплати щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку .

Зобов’язано Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради  в подальшому нараховувати та виплачувати щомісячну грошову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у розмірі встановленому Законом України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” .

У апеляційній скарзі представник управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить постанову суду у частині задоволення позовних вимог скасувати та ухвалити нове рішення  про відмову у задоволенні  цих позовних вимог .

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що  апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення  виходячи із наступного .

Судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, зокрема  що позивачі являються матерями ( батьками ) малолітніх дітей віком до 3-х років та кожна з них  має право на отримання щомісячної  грошової допомоги по догляду за дитиною до 3-х років, а   у 2007 році починаючи з 9 липня  2007 року  ( в силу прийнятого рішення Конституційного суду України №6-рп/2007 від 9 липня 2007 року) на таку щомісячну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму встановленого законом для дітей віком до 6 років, відповідно до положень  ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” .

Судом правильно встановлено, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, лише у межах строку, з якого слід виплачувати   допомогу кожній із позивачок  ( позивача ) .

Обґрунтованим є висновок  суду про те, що  право на  отримання   грошової  щомісячної допомоги у позивачів,  у зазначеному ними розмірі цієї допомоги,  виникло з дати  ухвалення  вказаного вище  рішення  Конституційного Суду України, а тому  суд правильно визначився з  датою, починаючи з якої  права позивачів порушені та підлягають судовому захисту .  

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції правильно  встановив обставини справи, правильно застосував норми матеріального права та правильно по суті вирішив справу .  

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильних  висновків суду першої інстанції .

Виходячи із  Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаними із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року №1681- VI,  апеляційні скарги на  постанови судів у адміністративних справах розглядаються загальними апеляційними судами за правилами Цивільного процесуального кодексу України  з  перевіркою дотриманням  судом першої інстанції  положень КАС  України .  

Із матеріалів справи  не вбачається, що при розгляді  справи судом першої інстанції були порушені норми матеріального права, положення КАС України, що призвели  до неправильного  вирішення спору по його суті, а тому доводи апеляційної скарги  про порушення судом  вказаних  норм  не можна визнати обґрунтованими і такими, що дають підстави для скасування  судового рішення  з  ухваленням нового про відмову у позові .    

Також колегія суддів дійшла висновку, що  визначення конкретних сум  грошових коштів, що підлягають  виплаті позивачам, належить до компетенції  органу, який призначає та виплачує вказані щомісячні  грошові допомоги, а тому  в цій частині також слід змінити  судове рішення,  зобов’язавши відповідача здійснити відповідний перерахунок  допомог позивачам та  зобов’язати виплатити різницю .

Зазначене не є підставою для скасування судового рішення та відмови у позові. Такі порушення не призвели  до  неправильного вирішення справи .

Разом із тим ці порушення норм процесуального права, відповідно до правил  п.4 ч.1, ч.3  ст. 309 ЦПК України,  є підставою для  зміни оскаржуваного  судового рішення .    

В решті оскаржуване рішення є правильним та справедливим і скасуванню чи зміні не підлягає .  

На підставі викладеного, керуючись п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ” від 18 лютого 2010 року №1681- VI, ст. 15,  ст. 303,  п.3 ч.1 ст. 307, ст.313, ч.2 ст.314,  316  ЦПК  України, колегія суддів, -

    в и р і ш и л а:

Апеляційну скаргу представника управління праці та соціального захисту населення Козятинської  міської ради  -  задовольнити частково .

Постанову Козятинського міськрайонного суду  Вінницької області від 9 вересня 2008 року у  цій  справі  змінити .

Абзаци 2 - 19  резолютивної частини  постанови  про  стягнення з відповідача на користь позивачів  недоплаченої  щомісячної грошової допомоги  по догляду  за дитиною  до досягнення  нею  трирічного  віку,  у зазначених  судом розмірах,  викласти в наступній редакції :

«Визнати  протиправними дії управління праці  та соціального захисту населення Козятинської  міської ради Вінницької області  щодо нарахування та виплати  позивачам  ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14  щомісячної  грошової допомоги по догляду  за дітьми  до досягнення  ними  трирічного  віку  у період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року.  

Зобов’язати управління праці та соціального захисту населення Козятинської  міської ради Вінницької області  провести перерахунок  та  виплату ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 щомісячної  грошової допомоги по догляду  за дітьми  до досягнення  ними  трирічного  віку  за період  з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року,  у відповідності до ст. 15  Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, виходячи із  прожиткового мінімуму  для дітей  відповідного віку у 2007 році, з  урахуванням  різниці  вже виплачених  їм  сум цієї допомоги».

В решті залишити без змін.

Рішення  набирає законної сили з моменту його проголошення та протягом двох місяців може бути оскаржене у касаційному порядку до Верховного Суду України.

        Судді:                            Колос С. С.

                               

                                                                                        Вавшко В. С.

                                       Якименко М. М.

                       З оригіналом згідно  :

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація