Судове рішення #10112518

  УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22ц-2318/10             Головуючий в суді 1-ї інстанції Галацевич О.М.

Категорія 79                     Доповідач Балашкевич С.В.

У Х В А Л А

Іменем   України

    1 липня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області

в складі: головуючого – судді Балашкевича С.В.    

суддів: Рафальської І.М., Зарицької Г.В.                

при секретарі Пюрі Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на  ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 4 березня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2  до головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій неправомірними та зобов’язання нарахувати недоплачені суми соціальної допомоги, -

встановила:

    Постановою Богунського районного суду м. Житомира від 14 серпня 2009 року     зобов’язано  Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат виплатити ОСОБА_2 недоплачену щорічну грошову допомогу до 5 травня за 2008 рік в сумі 4310 грн. та за 2009 рік – 4900 грн., а всього 9210 грн.

    Ухвалою цього ж суду від 4 березня 2010 року заяву підрозділу примусового виконання рішень головного управління юстиції у Житомирській області задоволено. Змінено спосіб і порядок виконання вказаної постанови суду та стягнуто  на користь ОСОБА_2 9210 грн. недоплаченої щорічної грошової допомоги до 5 травня з арештованих рахунків Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

    В апеляційній скарзі Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права й ставить питання про скасування ухвали суду та постановлення нової ухвали про відмову в задоволенні заяви про зміну способу та порядку виконання судового рішення.

    Апеляційна підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Відповідно до частини 1 статті 363 КАСУ за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження – із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

    Постановляючи оскаржувану ухвалу, суд не звернув уваги на те, що порушене в заяві підрозділу  примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Житомирській області питання не є зміною способу і порядку виконання судового рішення в розумінні змісту ст. 363 КАСУ, а тому підстав для задоволення заяви у суду не було.

    С тягуючи  із Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_2 9210 грн. недоплаченої щорічної грошової допомоги до 5 травня, суд фактично змінив постанову Богунського районного суду м. Житомира від 14 серпня 2009 року .

    За таких обставин ухвала суду підлягає скасуванню як така, що постановлена з порушенням норм процесуального права.

    Керуючись ст.ст. 303,304,307,312-315 ЦПК України, колегія суддів, -

ухвалила:

    Апеляційну скаргу Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат задовольнити.

    Ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 4 березня 2010 року скасувати, постановивши нову ухвалу.

    У задоволенні заяви підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Житомирській області про зміну способу і порядку виконання судового рішення - відмовити за безпідставністю.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.

    Головуючий             Судді        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація