Судове рішення #10112553

                                                       УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22ц -3306/10                   Головуючий у суді 1-ї інстанції:   Пасічний Т.З.

Категорія 57                                           Доповідач: Рафальська І.М.

                                                       

                                         

                                           

                                                        У Х В А Л А

                                                              Іменем України

  23 червня 2010 року  колегія суддів  судової палати в цивільних справах    апеляційного суду Житомирської області у складі:

головуючого Рафальської І.М..

    суддів Зарицької Г.В., Балашкевича С.В.,

    при секретарі  Пюрі Г.В.,

    з участю позивача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії за апеляційною скаргою відповідача на постанову Коростишівського райсуду Житомирської області від 6 жовтня 2009 року,  

                                                               

                                                            в   с т а н о в и л а :

      Постановою Коростишівського райсуду Житомирської області від 6 жовтня 2009 року позов ОСОБА_2,  який звернувся до суду 15.07.2009р.,  задоволено.

    Визнано діяльність управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі  Житомирській області щодо неперерахування позивачеві державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст.49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян,  що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", незаконною.

    Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі перерахувати та виплатити державну пенсію у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірах відповідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян,  що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",  з 1.09.2008 року.  

    У апеляційній скарзі   управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області просить скасувати постанову, оскільки вважає  незаконною,  посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права; зазначає, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється з Державного бюджету, а кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України; не погоджується і з розміром  мінімальної пенсії за віком,  з якого обчислюється це підвищення.

    Розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає,  що апеляційна скарга   не підлягає задоволенню  з таких підстав.

    Як видно з матеріалів справи, ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_1, є потерпілим від Чорнобильської катастрофи 1 категорії, має інвалідність П групи, захворювання пов'язане з виконанням обов’язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що  підтверджується   посвідченнями  НОМЕР_1 та НОМЕР_2, довідкою до акту огляду  МСЕК № 055068, виданою 23.11.2006р. /а.с.5, 6, 7, 7зворот/.

    Частиною 1 ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.

    Відповідно до   ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян,  що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",  особам, віднесеним до категорії 1, призначається додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, зокрема, інвалідам П групи - 75% мінімальної пенсії за віком, а згідно ст.54 цього Закону - пенсія інвалідам П групи, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, не може бути нижчою 8 мінімальних пенсій за віком.

    Згідно ст.49 вищевказаного Закону,  пенсії особам, віднесеним до категорій 1-4, встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, спричинену здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

     Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом /ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"/

    Положення ч.3 ст.28 Закону не є перешкодою для застосування мінімального розміру пенсії за віком для обрахування інших пенсій чи доплат, пов'язаних з мінімальною пенсією за віком,  оскільки чинним законодавством не встановлено іншого,  крім передбаченого ч.1 цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком. Цей розмір   визначається   Законом України  про Державний бюджет України на відповідний рік.

     Із довідки управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі        № 3186/02 від 15.07.2009р. /а.с.8/ та довідки № 2664/02 від 16.06.2009р. цього ж управління, яка була надана ОСОБА_2 на його письмове звернення,  видно,  що йому державна та додаткова пенсія виплачувалась в розмірі меншому, ніж встановлено Законом України "Про статус і соціальний захист громадян,  що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

    Вирішуючи спір, суд, з огляду на загальні засади пріоритету законів над підзаконними актами, обґрунтовано визнав, що позовні вимоги  ОСОБА_2 підлягають задоволенню і,  в межах, встановлених ст.99 КАС України, зобов’язав відповідача перерахувати та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію з 1.09.2008р.

    Посилання відповідача на те, що вимоги позивача спрямовані на майбутнє, є безпідставним, оскільки з позовної заяви ОСОБА_2 видно, що він просив  перерахувати та виплатити пенсію з 1.08.2008р.  по липень 2009 року включно /а.с.3/ та надав саме за цей період вищевказану довідку  № 3186/02 від 15.07.2009р. /а.с.8/, тобто його вимоги, які задовольнив суд, стосуються   перерахунку пенсії  та виплату цих коштів.

    Доводи апеляційної скарги  висновків суду не спростовують.

    Постанова райсуду відповідає вимогам закону і матеріалам справи, підстав для її скасування немає.

Керуючись ст.ст. 209, 303, 304, 307, 308, 313-315 ЦПК України,  колегія суддів

                                                                   у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області  відхилити.

    Постанову   Коростишівського райсуду Житомирської області від 6 жовтня 2009 року  залишити без зміни.

Ухвала набирає чинності з дня проголошення і з цього часу може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України  протягом двох місяців.

Головуючий:                                                        

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація