Судове рішення #10113521

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

06  липня  2010 року                                            м. Вінниця

         Колегія суддів Судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:

                                       Головуючого : Колоса С. С.

                                      Суддів :  Вавшка В. С.,  Іващука В. А.  

                                                При секретарі  с / з : Черепанової В. І.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3  до ОСОБА_4  про узаконення самочинного будівництва гаражу, поділ спадкового майна, за позовом  ОСОБА_4 до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про стягнення витрат на поховання, поділ спадкового майна, визнання права власності на квартиру на рішення Барського районного суду   Вінницької області   від    14  квітня 2010 року ,  -

В с т а н о в и л а :

Рішенням Барького районного суду    від   14  квітня 2010 року  зазначені позови  задоволено частково .

Визнано за ОСОБА_2 та ОСОБА_3  право власності в порядку спадкування за законом  на 2 / 3  частки квартири  АДРЕСА_1 після смерті батька  ОСОБА_5 .

Визнано за ОСОБА_4  право власності в порядку спадкування за законом  на  1 / 3 частки квартири  АДРЕСА_1  після смерті чоловіка ОСОБА_5 .

Вирішено питання щодо розподілення та відшкодування судових витрат  .

Своє рішення суд мотивував тим, що сторони є спадкоємцями по закону першої черги та мають право на  1 / 3 частки у спадковому майні. Спадковим майном є квартира  АДРЕСА_1. Гараж збудований по АДРЕСА_2 є самочинним будівництвом, а тому не може бути об"єктом спадкового майна  .

В апеляційній скарзі ОСОБА_4  просить рішення суду першої інстанції скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотримання вимог матеріального та порушення норм процесуального права .

В запереченнях ОСОБА_2 та ОСОБА_3 просять рішення суду першої інстанції залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення, як необгрунтовану .

Дослідивши матеріали справи в межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши ОСОБА_4 та її представника, які просять рішення скасувати з підстав викладених у скарзі, ОСОБА_2, її представника та представника ОСОБА_3, які просять апеляційну скаргу відхилити, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав .

Судом встановлено, і не заперечується сторонами, що  3 лютого 2008 року помер ОСОБА_5  ( а. с. 11 ). Спадкоємцями першої черги за законом після його смерті є позивачі по первинному позову ОСОБА_2, ОСОБА_3  ( діти померлого ) та відповідачка ОСОБА_4 ( дружина ) .

Відповідно до ст. 1218  ЦК України  до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті .

З договору дарування  від  21 жовтня 1994  вбачається, що ОСОБА_5 є власником  квартири АДРЕСА_1 щодо якої виник спір  ( а. с. 15 – 16, 21 – 22  ). ОСОБА_4  не доведено, що вона разом з чоловіком вклала значні кошти в ремонт квартири, а тому має право на всю квартиру, в зв"язку з чим рішення суду про відмову в цій частині є обгрунтованим, а твердження викладені у скарзі є безпідставними  .

Згідно ст. 1267  ч. 1 ЦК України  частки у спадщині кожного з спадкоємців за законом є рівними .

Враховуючи зазначене, судом першої інстанції вірно визначено частки сторін у спадковому майні, а саме  по  1 / 3  кожному ( ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ) .

Твердження викладені у скарзі про невірність висновку експертизи по оцінці спірної квартири є безпідставними .

З справи вбачається, що за сторонами визнано право власності на спадкове майна  по  1 / 3 частині кожному. В позовних вимогах відсутні вимоги про компенсацію за частку в грошовому вираженні, яка потребує відповідної оцінки. Позивачкою по зустрічному позову будь – яких коштів на рахунок суду відповідно до вимог  ст. 365  ЦК України не вносилось .

Вірно судом відмовлено в позовних вимогах про узаконення самочинного будівництва гаража та визнання права власності на  1 / 2 його частини .

З матеріалів вбачається, що будь – яких дозволів на будівництво гаража по АДРЕСА_2 не надавалось. Свідоцтва на право власності на нього ОСОБА_5  не видавалось, а тому не може бути об"єктом спадкового майна та розподілу не підлягає .

Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду першої інстанції залишити без змін .  

Керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315  ЦПК України, колегія суддів,

У х в а л и л а   :

Апеляційну скаргу ОСОБА_4  -   відхилити .

Рішення Барького районного суду   Вінницької області   від  14  квітня 2010 року   -  залишити без змін .

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення .

Протягом двох місяців з дня проголошення на ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України .

         Судді:  

               З оригіналом згідно  :

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація