УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого Колоса С. С.
Суддів: Іващука В. А., Вавшка В. С.
при секретарі: Пшеничній Л. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до Вінницького міжшкільного навчально – виробничого центру про зміну наказу про звільнення в частині формулювання причин звільнення, стягнення завданої моральної шкоди за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 21 квітня 2010 року, -
В с т а н о в и л а :
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 21 квітня 2010 року в зазначеному позові відмовлено .
Своє рішення суд першої інстанції мотивував тим, що, звільняючи позивача з роботи, як такого, що не пройшов випробування, а саме неналежним чином виконував обов"язки відповідно до посадової інструкції учителя, адміністрацією навчально – виробничого центру дотримано норми трудового законодавства та у визначені строки.
У апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким його вимоги задовольнити, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотримання норм матеріального та порушення норм процесуального права .
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши ОСОБА_5, який просить рішення скасувати з підстав викладених у скарзі, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав .
Відмовляючи в позовних вимогах, судом дано належну оцінку зібраним та наданим по справі доказам .
З справи вбачається, і не заперечується сторонами, що наказом № 37- к від 14 вересня 2009 року ОСОБА_5 прийнято на посаду вчителя автосправи з 14 вересня 2009 року з випробувальним терміном три місяці ( а. с. 10 ) .
Позивача під розписку ознайомлено з посадовою інструкцією учителя № 5 затвердженою наказом № 143 директора Вінницького міжшкільного навчально – виробничого центру від 24 вересня 2007 року ( а. с. 11 – 12 ) .
З доповідних ( а. с. 15, 20, 23, 25 ) вбачається, що ОСОБА_5 неналежним чином виконує обов"язки та ставилось питання про невідповідність займаної ним посади учителя. З протоколів наради при директорові № 26, 27 від 23 листопада та 2 грудня 2009 року вбачається, що позивача попереджено, що в разі невиконання вимог посадової інструкції буде поставлене питання про його перебування на посаді та надано строк для усунення недоліків ( а. с. 16, 21 ) .
З припису № 334 головного державного санітарного лікаря м. Вінниця вбачається, що на підставі діючих нормативних актів співробітники всіх навчальних закладів зобов"язані пройти медичний огляд ( а. с. 18 ). Однак в порушення зазначеного припису ОСОБА_5 медогляд не пройшов, як пояснив в судовому засіданні по поважним причинам, але яких саме не повідомив .
З матеріалів також вбачається, що на виправлення недоліків в роботі ОСОБА_5 на посаді вчителя, на інших викладачів, а саме ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 покладено обов"язки по веденню журналів та перевірки знань учнями по вивченому матеріалу, проведення контрольних робіт ( а. с. 24 – 25 ) .
Відповідно до ст. 28 ч. 2 КЗпП України якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник або уповноважений ним орган протягом цього строку вправі розірвати трудовий договір .
Наказом № 47 – к від 4 грудня 2009 року ОСОБА_5 звільнено з роботи, як такого, що не пройшов випробування ( а. с. 5 ) .
З вище зазначеного вбачається, що ОСОБА_5 неналежним чином виконував покладені на нього обов"язки, про що надано відповідні докази, вірно встановлено невідповідність роботі та звільнено у строки визначені трудовим законодавством .
Твердження викладені у скарзі висновку суду не спростовують .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду першої інстанції залишити без змін .
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,
Ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 - відхилити .
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 21 квітня 2010 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту його проголошення.
Протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України.
Судді:
З оригіналом згідно :