Судове рішення #10113528

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

13 липня  2010 року                                            м. Вінниця

         Колегія суддів Судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:

                                       Головуючого : Колоса С. С.

                                      Суддів :  Вавшка В. С.,  Іващука В. А.  

                                                При секретарі : Пшеничній Л. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Писарівської сільської ради Ямпільського району Вінницької  області, ОСОБА_2  про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини за апеляційною скаргою  ОСОБА_1  на рішення Ямпільського районного суду   від    4  червня  2010 року, -  

В с т а н о в и л а :

Рішенням Ямпільського районного суду    від   4  червня 2010 року в  зазначеному позові відмовлено  .

Своє рішення суд мотивував тим, що позивачем не наведено обгрунтованих причин поважності пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини  .  

В апеляційній скарзі ОСОБА_1  просить рішення суду першої інстанції скасувати, ухвалити нове, яким його вимоги задовольнити, посилаючись на невідповідність висновку суду обставинам справи, на недотримання вимог матеріального та порушення норм процесуального права .

В запереченнях ОСОБА_2  просить рішення суду залишити без змін, а апеляцію без задоволення, мотивуючи тим, що скарга є безпідставною та не обгрунтованою .  

Дослідивши матеріали справи в межах позовних вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши представника позивача, яка просить скаргу задовольнити з підстав викладених у ній, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав .

Судом першої інстанції встановлено, і не заперечується сторонами, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3   ( а. с. 8, 15 ). Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку АДРЕСА_1 ( а. с. 20 ). Спадкоємцями по закону першої черги були  дочка ОСОБА_4 та син ОСОБА_1. Позивач по справі у визначені законом строки  заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подавав .

Встановлено, що після смерті ОСОБА_3  в спірному житловому будинку проживала її дочка ОСОБА_4, яка фактично вступила в управління спадковим майном, а саме будинком  АДРЕСА_1 та чоловік ОСОБА_5 (  а. с. 12 ).  При цьому право власності на спадкове майно не оформляла, свідоцтво не отримала.  ОСОБА_4  померла  ІНФОРМАЦІЯ_2 року  ( а. с. 18 ),  чоловік продовжував проживати в будинку до своєї смерті, а саме до 21 січня 2010 року. Право власності на спадкове майно також не оформив  .

         Даючи оцінку зазначеному, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про відсутність поважних причин пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 .

         Твердження викладені у скарзі висновку суду першої інстанції не спростовують .

         Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення залишити без змін .

Керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315  ЦПК України, колегія суддів,

У х в а л и л а   :

Апеляційну скаргу  ОСОБА_1  -  відхилити  .

Рішення Ямпільського районного суду  від  4 червня 2010 року  -  залишити без змін  .

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення  .

Протягом двох місяців з дня проголошення ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України  .

            Судді   :

             З оригіналом згідно  :

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація