Судове рішення #1011438
Справа № 22ц-1301/2007

Справа 22ц-1301/2007                                         Головуючий у 1 ін ст.  - Новиков О.М.

Доповідач - Литвиненко І.В.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

20 серпня 2007 року                                                                                                   м.  Чернігів

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі

головуючого- судді              ЛИТВИНЕНКО І.В.

суддів:                                    СМАГЛЮК Р.І.,  РЕДЬКИ А.Г.

при секретарі                        Вареник О.М.

з участю                                позивача ОСОБА_1. ,  сільського голови Курінської

сільської ради Вдовенко Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Курінської сільської ради Бахмацького району на рішення Бахмацького районного суду Чернігівської області від 04 липня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Курінської сільської ради про стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди,

 

ВСТАНОВИВ:

 

В апеляційній скарзі Курінська сільська рада просить скасувати рішення суду у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права,  невідповідністю висновків суду обставинам справи,  і направити справу на новий розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Рішенням суду позовні вимоги ОСОБА_1.  задоволені частково. Суд стягнув з Курінської сільської ради на користь позивача 12690 грн середньої заробітної плати за шість місяців після звільнення з виборної посади та не працевлаштування його на попередню роботу і 1500 грн на відшкодування моральної шкоди.

Апелянт в апеляційній скарзі зазначає,  що даний спір повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства,  а суд розглянув його за нормами цивільного процесуального законодавства,  що є підставою для скасування рішення. Крім того,  на думку апелянта,  суд зробив висновки які не грунтуються на законі та наданих суду доказах,  не звернув уваги на той факт,  що для виплати відповідачем середньої заробітної плати за шість місяців після звільнення з виборної посади сільського голови необхідно було надати в сільраду докази того,  що відсутня можливість працевлаштування на попередній посаді або на рівноцінній посаді.

Заслухавши доповідача,  пояснення сторін,  дослідивши матеріали справи,  апеляційний суд приходить до висновку,  що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

 

Як вбачається з матеріалів справи,  ОСОБА_1. ,  колишній сільській голова Курінської сільради,  звертається до Курінської сільради з позовом про стягнення заробітної плати за шість місяців та моральної шкоди у зв'язку з тим,  що після його звільнення з виборної посади він не зміг працевлаштуватись,  оскільки посада,  яку займав до обрання,  не була вільна і не було іншої рівноцінної роботи,  що передбачено  ст.  12 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" та  ст.  33 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад".

Апеляційний суд,  зважаючи на наведене,  приходить до висновку,  що оскільки робота на посаді сільського голови є публічною службою,  то спір з приводу звільнення суб'єктом владних повноважень з роботи та виплати заробітної плати і моральної шкоди після звільнення є спором,  який повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства,  як передбачено  ст.  17 КАС України,  а не в порядку цивільного.

За таких обставин,  суд першої інстанції розглянув справу з порушенням норм процесуального права,  рішення суду підлягає скасуванню,  а провадження по справі - закриттю.

Керуючись  ст. 205 ч.1 п.1,   ст. 206,   ст.  ст.  303,  307,  310, 315 ,  319,  325 ЦПК України,  апеляційний суд

 

 УХВАЛИВ:

 

Апеляційну скаргу Курінської сільської ради Бахмацького району задовольнити частково.

Рішення Бахмацького районного суду від 20 липня 2007 року скасувати.

Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Курінської сільської ради про стягнення заробітної плати та моральної шкоди закрити.

Роз'яснити ОСОБА_1 що даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація