Справа № 22-1262/2007 Головуючий у першій інстанції -
КОВЕРЗНЕВ В.О.
Категорія - цивільна Доповідач - Миронцов В.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2007 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого-судді: ЗАБОЛОТНОГО В.М.
суддів: МИРОНЦОВА В.М. , ШЕМЕЦЬ Н.В.
при МЕХЕД Т.О.
секретарі:
за участю: ОСОБА_1, представника прокуратури чернігівської
області КАЗАКОВОЇ І.М. , представника державної виконавчої служби у деснянському районі м. Чернігова
ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою заступника прокурора Чернігівської області на ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 22 червня 2007 року по справі за скаргою заступника прокурора Чернігівської області в інтересах ОСОБА_1 до Державного виконавця Державної виконавчої служби у Деснянському районі м. Чернігова ОСОБА_2 про скасування постанови від 12.02.2007 року про накладення штрафу на ОСОБА_1. в розмірі 170 грн. за невиконання рішення суду, -
ВСТАНОВИВ:
26 березня 2007 р заступник прокурора Чернігівської області звернувся до Деснянського районного суду м. Чернігова зі скаргою в інтересах ОСОБА_1 на постанову державного виконавця ОСОБА_2 від 12.02.2007 року про накладення штрафу в розмірі 170 грн, яку просив визнати незаконною і забов"язати зупинити виконавче провадження відповідно до вимог п.10 ст. 34 Закону України „Про виконавче провадження", оскільки суб"єкт оскарження не мав права вчиняти виконавчі дії і накладати на ОСОБА_1. штраф за невиконання рішення суду, так як назване рішення оскаржено прокурором до Верховного суду України.
Ухвалою судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 22 червня 2007 року заявнику відмовлено в задоволенні скарги.
В апеляційній скарзі прокурор просить скасувати ухвалу, посилаючись на те, що суд неповно з"ясував обставини, що мають значення для справи та невірно застосував норми матеріального права.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.
Постановляючи оскаржувану ухвалу та відмовляючи прокурору в задоволенні скарги щодо визнання незаконною постанови державного виконавця ОСОБА_2 та зупиненні виконавчого провадження щодо накладення на ОСОБА_1. штрафу, суддя виходив з того, що на виконанні суб"єкта оскарження знаходиться рішення суду, ухвалене відповідно до норм
діючого ЦПК України в редакції 2004 року, який не передбачає внесення прокурором касаційного подання..
Такий висновок суду першої інстанції відповідає обставинам справи та вимогам закону.
ст. 107 ЦПК України (в редакції 1963 р.) передбачала внесення прокурором касаційного подання, що-відповідно до п.10 ст. 34 Закону України „Про виконавче провадження" передбачає зупинення виконавчого провадження при внесенні прокурором касаційного подання.
Відповідно до ст. 327 ЦПК України порядок подання касаційної скарги передбачає, що при вирішенні питання про прийняття касаційної скарги, суддя-доповідач, за наявності клопотання особи, яка подала скаргу вирішує питання про зупинення виконання рішення(ухвали).
Як встановлено з матеріалів справи будь-які дані, які б свідчили, що прокурором разом з касаційною скаргою було заявлене клопотання про зупинення виконання рішення Деснянського суду від 28.11.2005 року в справі відсутні і в ході апеляційного розгляду справи стороною, яка подала скаргу не надані.
За викладених обставин доводи апеляційної скарги не дають підстав для її задоволення та скасування ухвали судді, яку суддею постановлено з дотриманням норм процесуального права.
Керуючись ст. ст. 307, 312, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу заступника прокурора Чернігівської області на ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 22 червня 2007 року по справі за скаргою заступника прокурора Чернігівської області в інтересах ОСОБА_1 до Державного виконавця Державної виконавчої служби у Деснянському районі м. Чернігова ОСОБА_2 про скасування постанови від 12.02.2007 року про накладення штрафу на ОСОБА_1. в розмірі 170 грн. за невиконання рішення суду, - відхилити.
Ухвалу судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 22 червня 2007 p.- залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.