Судове рішення #10114731

Копія

Справа № 2-а-500/10/2270/17

          

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


17 травня 2010 рокум. Хмельницький


Хмельницький окружний адміністративний суд


в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І.

при секретаріПарамей А. Ю.

за участі:представника позивача Гайденко Л.І.

представника відповідача Мевши В.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом   < в особі > < в чиїх інтересах >  управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині  < 3-тя особа >  до  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Нетішині   < 3-тя особа >  про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату щомісячної державної адресної допомоги та витрат на виплату і доставку пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся  в суд з позовом в якому просить стягнути з відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворювань України в м. Нетішині заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату щомісячної державної адресної допомоги та витрат на виплату і доставку пенсії.

Позовні вимоги мотивували тим, що  управлінням Пенсійного фонду України в м. Нетішин було складено акт щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та направлено до відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Нетішин. Проте відділенням виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м Нетішин не прийнято до відшкодування суми виплаченої щомісячної державної адресної допомоги за період з вересня по листопада 2009 р. по пенсіонерах, що підлягає включенню до акту щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Станом на 01.12.2009 р. утворилась заборгованість Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Нетішин в сумі 34344,22 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити.

Представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити в його задоволенні посилаючись на відсутність законних підстав для задоволення позову.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи  та докази в їх сукупності суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до Акту від 25 грудня 2009 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Нетішин проводилась щомісячна звірка витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Проте відділенням виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м Нетішин не прийнято до відшкодування суми виплаченої щомісячної державної адресної допомоги за період з вересня- листопада 2009 р. по пенсіонерах, що підлягає включенню до акту щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Станом на 01.12.2009 р. сума здійснених виплат становить 34344,22 грн.

Відповідно до ч. 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 265 від 26.03.2008 року “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” установлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає в осіб, яким призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім’ї 100 відсотків, на двох –120 відсотків, на трьох і більше  - 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Згідно ч. 4 даної Постанови, ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 198 від 11.03.2009 року “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” визначено, що виплата щомісячної державної адресної допомоги за Постановою КМУ № 265 від 26.03.2008 року здійснюється за рахунок коштів, з яких виплачується пенсія або державна соціальна допомога і виплата щомісячних підвищень за Постановою КМУ № 198 від 11.03.2009 року проводиться за рахунок коштів, з яких виплачується пенсія, щомісячне довічне грошове утримання або державна соціальна допомога.

Частиною 2 ст. 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності № 1105 –14 від 23.09.1999 року встановлено, що якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між Фондом соціального страхування від нещасних випадків і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутися до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат.

Аналізуючи зазначену норму закону суд приходить до висновку, що всі відшкодування понесених витрат повинні погоджуватись між правлінням Пенсійного фонду України та правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

З такою метою спільною постановою від 04.03.2003 року № 5 –4/4 правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України було затверджено “Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов’язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання”.

Частинами 3 та 4 вказаного Порядку № 5 –4/4 встановлено вичерпний перелік пенсій та сум які підлягають відшкодуванню Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України. Відшкодування щомісячних виплат передбачених постановами Кабінету Міністрів України № 265 від 26.03.2008 року “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”, та № 198 від 11.03.2009 року “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” зазначеним “Порядком відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов’язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання”, не передбачається, погодження та зміни до Порядку № 5 –4/4 не вносились.

Право позивача на зворотну вимогу до відповідача про відшкодування виплачених сум інакше як це встановлено частиною 2 ст. 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, чинним законодавством не передбачено.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині Хмельницької області задоволенню не підлягають.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 86, 159 – 163, 167 КАС України, суд,-


  

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову  відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено  21 травня 2010 року

< чи набрала законної сили >  < Дата набрання законної сили >  


Суддя/підпис/І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" СуддяІ.І. Тарновецький


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація